Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ród Tullych

Herb – Skaczący pstrąg, srebrny na polu pokrytym czerwono-niebieskimi zmarszczkami

Dewiza – „Rodzina, obowiązek, honor”

Siedziba – Riverrun

 

Domy służące Tullym:

Blackwood z Raventree Hall, Blanetree, Bracken z Stone Hedge, Butterwell, Charlton, Darry z Darry, Deddings, Erenford, Fisher, Frey z Crossing, Goodbrook, Grell, Haigh, Harroway z Harrenhall, Hawick z Saltpans, Justman, Keath, Lolliston, Lothston z Harrenhal, Lychester, Mallister z Seagard, Mooton z Maidenpool, Mudd z Oldstones, Nayland z Hag’s Mire, Paege, Piper z Pinkmaiden, Qoherys z Harrenhal, Roote z Lord Harroway’s Town, Ryger z Willow Wood, Shawney, Smallwood z Acorn Hall, Strong z Harrenhal, Teague, Terrick, Towers z Harrenhal, Vance z Atranta, Vance z Wayfarer’s Rest, Vypren, Wayn, Whent z Harrenhall, Wode.

 

Ród Tully włada żyznymi i bogatymi ziemiami położonym w dorzeczu. Swoją pozycję zawdzięczają Aegonowi, który postanowił nagrodzić ich za wsparcie jakie okazali Targaryenom przechodząc na ich stronę i pociągając za sobą inne znaczące rody zamieszkujące dorzecze podczas podboju.

Bękarty pochodzące od Tullych noszą nazwisko Rivers.

Rodowa siedziba rodu jest masywny zamek Riverrun, którego głównym budulcem jest kamienny piaskowiec pochodzący z Kamiennego Nurtu. Do zamku można dostać się poprzez główną bramę, albo przez drogę wodną od strony Wieży Koła. Zamek został zaprojektowany w taki sposób, aby nurt rzeki obmywał jego mury z dwóch stron, z trzeciej strony znajduje się głęboki rów, który jest zalewany podczas oblężenia. Największą budowlą w zamku jest wieża strażnicza, z której rozciąga się wspaniały widok na całą okolicę, umożliwiając tym samym spostrzeżenie wroga z bardzo dalekiej odległości. Godnym uwagi miejscem w Riverrun jest piękny boży gaj, w którym wyrastają strzeliste sekwoje z pomiędzy płynących w dole strumyczków. Powietrze przesycone jest wonią kwiatów, wśród których rozbrzmiewa śpiew ptaków.

Tagi

Polecamy również:

0 komentarzy do “Ród Tullych”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!