Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Gra o tron – pilotowy odcinek był ogromną klapą

Gra o tron jest jednym z największych seriali w historii, ale produkcja HBO nie miała łatwych początków. Nowych szczegółów dowiedzieliśmy się wraz z premierą książki o serialu.

Pilotowe odcinki seriali nigdy nie są dziełami sztuki i przeważnie odstają poziomem od kolejnych epizodów. Podobnie było z pierwszym odcinkiem Gry o tron. Twórcy serialu HBO wspominają, że był tragiczny i większość materiału musiała być kręcona od nowa. Dan Weiss i David Benioff przyznają wprost, że nikt nie wiedział wtedy co robi. Wiele nowych informacji o pilocie pochodzi z książki Fire Cannot Kill a Dragon: Game of Thrones and the Untold Story of the Epic Series autorstwa Jamesa Hibberda.

W udostępnionym przez Entertainment Weekly fragmencie, wspominane są trudności z rozpoczęciem prac na planie. Kiedy jednak wreszcie kamery ruszyły w Irlandii Północnej i Maroku, wcale nie przestało brakować problemów. Zwłaszcza, że wielu członków ekipy nie pracowało nigdy nad produkcją o takim rozmachu.

To był przerażający czas, ponieważ po raz pierwszy prowadziliśmy produkcję na jakąkolwiek skalę – wspomina Weiss.

Na początku wydawało nam się, że wszystko idzie dobrze, ale to dlatego, że nie mieliśmy o niczym pojęcia. – wtóruje mu Benioff.

Tagi

Polecamy również:

0 komentarzy do “Gra o tron – pilotowy odcinek był ogromną klapą”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!