Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Gra o tron – dlaczego Lady Stoneheart nie pojawiła się w serialu? Twórcy podali trzy powody

Lady Stonheart to postać znana każdemu czytelnikowi pierwowzoru Gra o tron. W serialu jednak jej nie zobaczyliśmy i teraz wiemy dlaczego.

Nowe zakulisowe informacje pochodzą z książki Fire Cannot Kill a Dragon, która opowiada o pracy nad serialem Gra o tron. Jej autorem jest dziennikarz Entertainment Weekly James Hibberd. W sieci opublikowano szczegóły związane z Lady Stonehart, aby zachęcić amerykańskich czytelników do zakupu książki.

Przypomnijmy, że Lady Stoneheart to tak naprawdę wskrzeszona Catelyn Stark, która powróciła w książkach. Okazuje się, że David Benioff i D.B. Weiss, twórcy i showrunnerzy Gry o tron mieli trzy powody, dla których podjęli decyzję o niesprowadzeniu tej postaci do serialu.

Powód nr. 1

Winowajcą jest George R.R. Martin, czyli autor książkowej Gry o tron. Benioff tłumaczy, że nie chcieli wprowadzać Lady Stoneheart, by nie spoilerować książek Martina, ponieważ ta postać ma tam jeszcze odegrać istotną rolę.

Powód nr. 2

Podczas pracy nad 3. sezonem, w którym Lady Stonheart fabularnie powinna się pojawić, twórcy już wiedzieli, że w kolejnych sezonach zamierzają uśmiercić, a potem wskrzesić Jona Snowa. Chcieli, aby ten wątek był tak szokujący, jak to tylko możliwe. Uznali więc, że zbyt wiele wskrzeszeń w serialu zmniejszyłoby znaczenie śmierci postaci i nie udałoby się dwa razy osiągnąć tego samego wrażenia.

Powód nr. 3

Ostatni powód ma związek z Krwawymi Godami, które do dziś uznawane są za jedną z najlepszych scen w historii serialu. Duet twórców uznał, że sprowadzenie Catelyn Stark podważyłby znaczenie i fabularną siłę Krwawych Godów. Do tego stwierdzili, że granie milczącej Lady Stonheart jest poniżej godności aktorki Michelle Fairley.

Tagi

Polecamy również:

0 komentarzy do “Gra o tron – dlaczego Lady Stoneheart nie pojawiła się w serialu? Twórcy podali trzy powody”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!