Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Gra o tron – w książce śmierć ważnej postaci ma wyglądać inaczej

Książka Fire Cannot Kill a Dragon zdradza pewną informację dotyczącą sceny śmierci postaci, którą widzieliśmy w serialu Gra o tron, lecz nie została jeszcze ukazana w książkach. Mają się one od siebie różnić.

Twórca Pieśni Lodu i Ognia, George R.R. Martin, ujawnił, że choć wiele punktów fabularnych w serialu odzwierciedla wydarzenia z materiału źródłowego, showrunnerzy zaprezentowali tę śmierć na swój sposób, odbiegając od tego, jak będzie ona wyglądać w jednej z nadchodzących książek.

W serialu zrobili to świetnie, jednak w książce również ta scena będzie inna. Oni zrobili to bardzo fizycznie – Hold the door! – i Hodor swą nadludzką siłą przytrzymuje drzwi, ratując towarzyszy. W książce Hodor kradnie jeden ze starych mieczy z krypty. Bran “przejmuje” ciało Hodora i walczy za pomocą tego właśnie miecza; potrafi, ponieważ dużo ćwiczył. W tym kontekście “hold the door” nie jest tak dosłowne, oznacza raczej utrzymanie danego miejsca i obronienie go przed nadciągającymi wrogami. Tak się też dzieje: Hodor walczy i zabija ich.

Polecamy również:

0 komentarzy do “Gra o tron – w książce śmierć ważnej postaci ma wyglądać inaczej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!