Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zatrzymanie pod wpływem alkoholu? Potrzebuję prawnika?

Regularnie pojawiają się informacje o kolejnych kierowcach zatrzymanych “pod wpływem”. Święta bądź uroczystości rodzinne tym bardziej zwiększają prawdopodobieństwo spotkania nietrzeźwego kierowcy na drodze. Jazda pod wpływem alkoholu jest niebezpieczna zarówno dla osoby za kółkiem, jak i całego otoczenia. Oczywiste jest, że nie powinniśmy kierować pojazdem po spożyciu napojów procentowych, jednak jak zachować się, kiedy zostaniemy zatrzymani w takiej sytuacji?

Jechałem po pijaku, co zrobić?

Jazda pod wpływem może być traktowana zarówno jako wykroczenie, jak i jako przestępstwo, z czego wynikają duże wahania w możliwościach kary. Za taki występek możemy dostać “zaledwie” grzywnę i punkty karne, bądź stracić prawo jazdy. Dlatego kluczowe jest szybkie uzyskanie odpowiedniej pomocy prawnej.

Odpowiedni adwokat czy obrońca jest niezastąpiony, aby w miarę możliwości wywalczyć najmniejszy rodzaj kary. Dlatego frazy takie jak “jazda pod wpływem alkoholu adwokat“, “jazda pod wpływem alkoholu obrońca” czy “jazda pod wpływem alkoholu kancelaria” są często wyszukiwane w sieci. Odpowiednia opieka prawna zrobi ogromną różnicę w postępowaniu karnym, stąd należy skupić się na wybraniu właściwych przedstawicieli.

Po zatrzymaniu najszybciej jak to możliwe należy zająć się poszukiwaniem odpowiedniego adwokata. Jazda po alkoholu jest zjawiskiem nadal powszechnym, stąd też są obrońcy czy kancelarie, którzy specjalizują się stricte w tym temacie. Warto poświęcić czas na właściwe poznanie swojego adwokata – w końcu to ta osoba może znamiennie zmniejszyć nasz wymiar kary. Odpowiedni obrońca znajdzie dla oskarżonego okoliczności łagodzące w każdej sytuacji, oraz przekona sędziego, że nie ma potrzeby wymierzania największego wymiaru kary.

Jaka kara?

Należy też wspomnieć, że nawet najlepszy adwokat nadal musi funkcjonować w ramach prawa, zatem trzeba być świadomym, że jakieś konsekwencje będzie trzeba ponieść. Jazda po alkoholu ciągnie za sobą dobitne konsekwencje (i powinno tak być). Znalezienie dobrej kancelarii może nam pomóc, lecz zdecydowanie należy zaznaczyć, że takie działanie jest obiektywnie karygodne. Pamiętajmy, żeby gdy wiemy, że będziemy spożywać alkohol, zabezpieczyć się w inny środek transportu oraz pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę.

Tagi

Polecamy również:

0 komentarzy do “Zatrzymanie pod wpływem alkoholu? Potrzebuję prawnika?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!