Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Jakie powinny być drzwi antywłamaniowe?

Bezpieczeństwo domowników jest najważniejsze w każdej sytuacji! Właśnie dlatego podczas zakupów drzwi zewnętrznych należy zrobić bardzo dobry research, aby wybrać te najlepsze, które spełnią swoje zadanie. Przekonaj się zatem, na co zwrócić uwagę podczas kupowania drzwi antywłamaniowych.

Fundament całego systemu zabezpieczeń w każdym domu, czyli drzwi antywłamaniowe. Zanim wybierzesz się na zakupy, musisz przekonać się najpierw, jakie powinny być drzwi zewnętrzne, które mają zapewnić Ci ochronę przed złodziejami, ale również chłodem, czy też hałasem. Ten element wyposażenia każdego domu ma być przede wszystkim doskonałą ochroną dla Ciebie oraz Twoich bliskich. W tym przypadku nie warto oszczędzać! Do tematu należy podejść bardzo poważnie. Przekonaj się zatem, jakie powinny być drzwi antywłamaniowe.

Takie muszą być drzwi zewnętrzne

Drzwi antywłamaniowe muszą przetrwać różnego rodzaju próby, takie jak wyważanie, pchnięcie, wyłamanie, czy też wszelkiego rodzaju przewiercenia. Przede wszystkim dobrym wyborem w tym przypadku są drzwi stalowe. Gwarantują one maksimum bezpieczeństwa, są trwałe i odporne na uszkodzenia. Jest to zatem świetny wybór zarówno do każdemu domu jednorodzinnego, jak i do mieszkania w bloku. Jeżeli zależy Ci na stu procentowym bezpieczeństwie, tego typu zakup będzie w Twoim przypadku strzałem w dziesiątkę. Konstrukcja powinna być również odpowiednio wzmocniona, na przykład kratownicą, która składa się z metalowych prętów. Warto pamiętać o tym, że najtrudniejsze do sforsowania są drzwi, w których zostały zastosowane obrotowe pręty. Trzeba podkreślić, że niemal nie ma możliwości, aby złodziej je przeciął.

Aby drzwi antywłamaniowe były bezpieczne…

Powyższe cechy charakterystyczne są bardzo ważne, jednak każdy kupujący musi również wiedzieć nieco więcej o zawiasach. Muszą one być dobrane w taki sposób, aby skutecznie uniemożliwiały wyjęcie całego skrzydła z zamontowanej w ścianie ościeżnicy. Aby tego dokonać drzwi antywłamaniowe montuje się wraz ze specjalnymi bolcami. To właśnie one działają jak blokada, która uniemożliwia wyjęcie ich, kiedy zawiasy zostaną przecięte przez złodzieja. Co jeszcze jest ważne? Kupujący musi bez wątpienia zwrócić również uwagę na to zakup odpowiedniego zamka. Dobry zamek to taki, który jest przysłonięty stalowymi osłonkami. To właśnie one uniemożliwiają przewiercenie konstrukcji. Często drzwi antywłamaniowe są wyposażone w dwa różne zamki.

Drzwi antywłamaniowe muszą posiadać atest

Niezależnie od tego, czy stawiasz na drzwi drewniane, czy też drzwi stalowe – muszą one posiadać niezbędne atesty. Podczas zakupów koniecznie sprawdzaj tabliczkę znamionową. Znajduje się ona obok zawiasów. Co na niej powinno się znaleźć? Oczywiście informacja o klasie drzwi. Według obecnych przepisów obowiązuje sześciostopniowa klasyfikacja. Drzwi antywłamaniowe to takie, które mieszczą się w klasie trzeciej albo czwartej. Te drugie dobrze jest montować w domach jednorodzinnych, z kolei to pierwsze mogą z powodzeniem był używane na strzeżonych, ogrodzonych osiedlach, czy też w blokach mieszkalnych. Ponadto tego typu produkty powinny posiadać niezbędny certyfikat, który potwierdza klasę wskazaną przez producenta.

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych, odpornych na uszkodzenia, a także estetycznych i stylowych drzwi zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych – z powodzeniem możesz je znaleźć w sklepie internetowym Vrata. Tam otrzymasz również wsparcie od specjalistów, którzy są dla Ciebie dostępni zarówno poprzez kontakt telefoniczny, jak i mailowy.

Tagi

Polecamy również:

1 komentarz do “Jakie powinny być drzwi antywłamaniowe?”

  1. Tomek pisze:

    Zawsze powinny być zamknięte 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!