Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ród Baratheonów

Ród Baratheonów

Herb – jeleń w koronie, czarny na złotym tle

Dewiza – „Nasza jest furia

Siedziba – Koniec Burzy (Storm’s End)

Domy służące Baratheonom:
Bolling, Buckler z Bronzegate, Cafferen z Fawnton, Caron z Nightsong, Connington z Griffin’s Roost, Dondarrion z Blackhaven, Errol z Haystack Hall, Estermont z Greenstone, Fell z Felwood, Gower, Grandison z Grandview, Hasty, Herston, Horpe, Kellington, Lonmouth, Mertyns z Mistwood, Morrigen z Crows Nest, Musgood, Peasebury z Poddingfield, Penrose z Parchments, Rogers z Amberly, Seaworth, Selmy z Harvest Hall, Staedmon z Broad Arch, Swann z Stonehelm, Swygert, Tarth z Evenfall Hall, Toyne, Trant z Gallowsgrey, Tudbury, Wagstaff, Wensington, Wylde of Rain House.

Ród Baratheonów jest zaliczany do wielkich rodów Westeros, choć jest zdecydowanie najmłodszy ze wszystkich. Ród założył Orys Baratheon, który był traktowany na dworze królewskim jako bękarci brat Aegona Smoka. Orys odznaczał się walecznością i był jednym z najbardziej wojowniczych dowódców Aegona. Tytuł szlachecki wywalczył sobie zabijając Argilaca Aroganckiego dzięki czemu król przyznał mu jego zamek i ofiarował jedną z jego córek.
Bękarty Baratheonów noszą nazwisko Storm.
Siedzibą rodu jest potężny zamek zwany Koniec Burzy, który jako jedyny w Siedmiu Królestwach nie został zniszczony ani przez szalejące w tym rejonie żywioły, ani przez wrogie wojska. Zamek otoczony jest grubym na czterdzieści i wysokim na sto stóp murem kurtynowym, posiada on również jedną gigantyczną wieżę, która spełniała funkcję spichlerza, koszar, jadalni i kwatery lorda. Całość wieńczyły potężne blanki, które sprawiały że z oddali zamek wygląda jak najeżona kolczasta pięść stercząca z uniesionej ku górze ręki.

Tagi

Polecamy również:

0 komentarzy do “Ród Baratheonów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!