Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ród Arrynów

ród arryn

Herb – księżyc i soków, białe na jasnobłękitnym tle

Dewiza – „Wysoko jak honor”

Siedziba – Orle Gniazdo (Eyrie)

Domy służące Arrynom:
Baelish, Belmore z Strongsong, Borrell z Sweetsister, Coldwater z Coldwater Burn, Corbray z Heart’s Home, Donniger, Egen, Elesham z the Paps, Grafton z Gulltown, Hardyng, Hersy z Newkeep, Hunter z Longbow Hall, Longthorpe z Longsister, Lynderly z Snakewood, Melcolm z Old Anchor, Moore, Pryor z Pebble, Redfort z Redfort, Royce z the Gates z the Moon, Royce z Runestone, Ruthermont, Shett z Gull Tower, Sunderland z the Three Sisters, Templeton z Ninestars, Tollett z Grey Glen, Torrent z Littlersister, Upcliff, Waxley z Wickenden, Waynwood z Ironoaks Castle, Wydman.

Arrynowie pochodzą od królów Gór i Doliny, są jednym z najstarszych rodów w Westeros. Pochodzą od najczystszych rodów andalskiej szlachty.
W Dolinie żyje kilka gałęzi rodu Arrynów. Najbardziej znani to Arrynowie z Gulltown, którzy mieli wystarczająco dużo rozsądku aby zawierać małżeństwa z kupcami dzięki czemu stali się majętni. Pozostałe gałęzie rodu są ubogie przez co nie mają żadnych wpływów i nie stanowią żadnego zagrożenia dla panującej dynastii, która raczej odcina się od wszelakich powiązań z tą częścią rodziny.
Bękartom pochodzącym z doliny nadaje się nazwisko Stone.
Siedzibą rodu jest zamek Eryie położony wysoko na górze zwanej Włócznia Giganta. Eryie jest najmniejszym z wielkich zamków Westeros. Charakterystyczne dla zamku są wysokie wieże, których jest siedem. Eryie słynie również z podniebnych cel, które spełniają funkcję lochów otwartych na oścież. Podłoga jest śliska i nachylona pod kątem, dzięki temu zdarza się, że więźniowie podczas snu po prostu ześlizgiwali się w przepaść. Egzekucje przeprowadzane są w sali tronowej, gdzie skazanym pozostaje tylko jedno wyjście przez księżycowe drzwi, prowadzące prosto w przepaść. Zasługującym na uwagę jest fakt, że jest to jedyny zamek, w którym brakuje czar drzewa, które niestety nie mogło się zakorzenić w kamienistej glebie.

Tagi

Polecamy również:

0 komentarzy do “Ród Arrynów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!