Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Woreczki na psie odchody – jakie wybrać?

Twój zwierzak musi się załatwiać. To sprawa dość oczywista. Ty mu to oczywiście umożliwiasz wspólnie z pozostałymi domownikami, zabierając go każdego dnia na przynajmniej trzy czy cztery spacery albo od czasu do czasu wypuszczając go na podwórku przed blokiem lub domem. To dobrze, ale czy pamiętasz o tym, by za każdym razem sprzątać po swoim psiaku? Miłośnicy zwierząt na ogół są jednocześnie miłośnikami przyrody, ale często nie okazują tego w swoich działaniach, pozostawiając psie odchody tam, gdzie one pierwotnie trafiły. A zawsze, absolutnie na każdym spacerze (nawet tym najkrótszym) powinieneś mieć przy sobie woreczki dla psa. Po prostu musisz wyrobić sobie nawyk sprzątania po swoim zwierzaku. Sam na pewno nieraz się denerwujesz, gdy zdarzy ci się przypadkiem nadepnąć na kupę pozostawioną na trawniku. Nie bądź więc właścicielem, którego interesuje wyłącznie czubek własnego nosa. Posprzątanie kupy po psie zajmie ci kilka sekund, a przyczyni się do lepszego zadbania o naturalne środowisko.

Woreczki na odchody

Do czego potrzebne są ci te specjalistyczne woreczki na odchody? Oczywiście to sprzątania. Tylko i wyłącznie do tego. Skoro zdecydowałeś się już na przygarnięcie zwierzaka, od momentu, w którym pojawił się on w twoim domu, stałeś się za niego w pełni odpowiedzialny. To ty musisz więc po nim sprzątać. Nikt inny za ciebie tego nie zrobi. Nie wymawiaj się tym, że odchody są czymś naturalnym, co szybko rozłoży się w otoczeniu. Zanim do tego dojdzie, ktoś na pewno w nie wdepnie i przez to być może zniszczy sobie obuwie. A musisz też wiedzieć, że toksyny i szkodliwe substancje występujące w psim kale, mogą też szkodzić roślinności i zaburzać jej rozwój. Woreczki na odchody kosztują grosze, dlatego ich cena też nie powinna być dla ciebie wymówką do tego, by ich nie kupować. A jeśli rzeczywiście wydatek rzędu kilku czy kilkunastu złotych na miesiąc jest dla ciebie sporym problemem, zawsze możesz zastępować specjalne torebki na psie odchody zwykłymi jednorazówkami. Nawet małe worki na śmieci sprawdzą się w tej roli. A one akurat kosztują grosze i do tego są dostępne w każdym sklepie.

Woreczki na psie odchody

Dla niektórych właścicieli psiaków “aromat” odchodów jest jednak totalnie nie do zniesienia i to właśnie on nieraz sprawia, że nie chcą oni sprzątać po swoich zwierzakach. Na szczęście i z tym problemem możesz sobie poradzić i to nie tylko poprzez zatkanie nosa palcami. Jeżeli chcesz, by ten aromat był dla ciebie mniej wyczuwalny i przestał być aż tak uporczywy i ostry dla delikatnych nozdrzy, zacznij po prostu wybierać woreczki zapachowe. Coś takiego rzeczywiście pojawiło się już na rynku. Wrażliwe osoby na pewno zachwycą się tym produktem. Niektóre woreczki na psie odchody, właśnie te kierowane do osób delikatnych, mają niesamowicie przyjemne zapachy i roznoszą wokół siebie np. aromat lawendy lub innych atrakcyjnych roślinek bądź ziół. W pewnym stopniu stają się więc ochroną dla twojego nosa. A o dziwo takie woreczki nie są dużo droższe od tych “zwyczajnych”, więc czasem warto po nie sięgnąć.

Tagi

Polecamy również:

1 komentarz do “Woreczki na psie odchody – jakie wybrać?”

  1. Basia pisze:

    Super tekst 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!