Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Woda zdatna do użycia w domu. Teraz to proste!

Woda, która zgromadziła dużą ilość minerałów, jest klasyfikowana jako woda ciężka. Twarda woda nie jest szkodliwa dla zdrowia, ale jest szkodliwa dla domu. Niestety duża zawartość wapnia oraz magnezu źle oddziałuje na aparaturę oraz urządzenia, które mają styczność z tak nasyconą cieczą.

To, co może nas niepokoić i denerwować to:

  • Armatura łazienkowa ma białe oraz szare nacieki, mimo że je właśnie wyczyściłeś.
  • Na ścianach umywalek oraz pryszniców w Twoim domu występuje nadmierne osadzanie się wapna oraz kredy.
  • Białe ubrania są brudne bądź kolory blakną niezwykle szybko.
  • Woda źle smakuje bądź pachnie.
  • Skóra oraz włosy są suche lub swędzą po prysznicu.
  • Jest zadziwiająco niskie ciśnienie wody w kranach.
  • Urządzenia psują się szybciej, niż powinny.
  • Naczynia mają ślady wodne i pozostałości po wyschnięciu.

Jeżeli zauważyłeś którykolwiek z tych objawów podczas mycia naczyń, prania bądź prysznica, możesz mieć twardą wodę. Czy możemy odmienić jakość wody czerpanej prosto ze studni lub wodociągów miejskich? Jak polepszyć smak wody płynącej w naszych kranach? Co robić, gdy twarda woda niszczy nasze urządzenia? Takie pytania towarzyszą polskim rodzinom niezwykle często. Nie jesteśmy na straconej pozycji w walce o uzdatnianie wody. Mamy coraz więcej narzędzi oraz atrybutów do walki w tej kwestii. I tak na przykład, rozwiązaniem mogą być zmiękczacze do wody. Mechanizm ich działania sprowadza się do likwidowania z wody jonów wapnia oraz magnezu i zastępowaniu ich jonami sodu. Dzięki tej zmianie woda po kontakcie z armaturą, kabinami prysznicowymi, czy naczyniami, nie zostawia na nich jasnych, trudnych do usunięcia plam. Miękka woda chroni poza tym instalacje przed zapchaniem przez kamień. Pomoże to w ochronie urządzeń wykorzystujących wodę, takie jak zmywarki, pralki, podgrzewacze wody i inne.

Będą działać lepiej oraz dłużej.

Zmiana może okazać się korzystna dla naszego organizmu. Nasza skóra oraz włosy pozostaną miękkie i lśniące wskutek zdatnej, miękkiej wodzie. Mydła, płyny do mycia ciała i szampony lepiej pienią się w miękkiej wodzie. Używając mniej mydła, płynu do mycia ciała oraz szamponu, zaoszczędzimy pieniądze. Wszystkie te argumenty przemawiają za konsultacją z fachowcami. Serwis stacji uzdatniania wody podpowie nam najlepsze rozwiązania w naszym domu. Z ich pomocą znajdziemy mnóstwo różnych opcji filtrowania wody, które mogą sprawić, że woda będzie czystsza oraz zdrowsza.

Tagi

Polecamy również:

0 komentarzy do “Woda zdatna do użycia w domu. Teraz to proste!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!