Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Psychoterapeuta dla młodzieży Warszawa

Któż z nas, rodziców, nie miał nigdy problemów ze swoimi dorastającymi dziećmi? Różne problemy oraz trudności są normalne dla wieku dojrzewania. Psychoterapia młodzieży Warszawa to tonizowanie, leczenie oraz znoszenie różnego rodzaju problemów emocjonalnych i psychologicznych wieku młodzieńczego. Psychoterapeuta dla młodzieży Warszawa może zastosować wszelkie sposoby i możliwości oddziaływania terapeutycznego na psychikę młodego człowieka.

Dzieje się to naturalnie zgodnie ze sztuką terapeutyczną, normami oraz zasadami, nad którymi pieczę ma Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Narodowy Fundusz Zdrowia. No dobrze, to kwestie formalne, a jak wygląda sama psychoterapia? Psychoterapia osobista młodzieży to właśnie indywidualne spotkania z psychoterapeutą. Pierwsze spotkania, tzw. sesje, mają na celu przede wszystkim poznanie problemów oraz trudności młodocianego. Terapeuta musi zrozumieć obecną sytuację życiową pacjenta oraz przeszłą. Jak postrzega swoją aktualną sytuację, jaki ma stosunek do przeszłości, jakie ma plany, co zamierza w przyszłości. Co lubi, czym się pasjonuje. Jakie ma lęki, obawy. W pierwszych sesjach psychoterapeuta dąży do rozpoznania problemów pacjenta, zdiagnozowania go, aby wyznaczyć cele dalszej pracy terapeutycznej. Terapia może być krótka, ale też może się rozciągnąć w czasie w zależności od potrzeb oraz postępów w dochodzeniu do równowagi. Bardzo ważne jest, że w psychoterapii nie chodzi tylko o redukcję bądź zniesienie objawów. Nie idzie tu więc o “zamiecenie pod dywan” problemów. Chodzi bowiem o rozpoznanie przyczyn oraz mechanizmów problemów, żeby je znieść i powrócić do dobrostanu psychicznego i emocjonalnego. W terapii jedną z kluczowych kwestii jest zaufanie. Bez niego skuteczność jakiejkolwiek psychoterapii stoi pod znakiem zapytania.

Wgłębianie się w najintymniejsze sfery każdego człowieka wiąże się ze wstydem, zażenowaniem, emocjami. Często wiele spraw jest trudnych do zaakceptowania przez pacjenta i bliskich mu, na przykład rodziców czy opiekunów. Oczywiście wszelkie treści sesji terapeutycznej są chronione. Treści i emocje przekazywane przez pacjenta pozostają w czterech ścianach. Młoda osoba musi mieć poczucie bezpieczeństwa i czuć się swobodnie. Naturalnie rodzice czy opiekunowie mają prawo do wiedzy o tym, jak przebiega terapia, lecz zakres tej wiedzy jest uzgadniany z pacjentem.

Tagi

Polecamy również:

1 komentarz do “Psychoterapeuta dla młodzieży Warszawa”

  1. Ola pisze:

    Dobry tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!