Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Twoja firma na plus

Będąc biznesmenem często musimy mierzyć się nie tylko z przeciwnościami ekonomicznymi takimi jak np. konkurencja zaniżająca ceny, lecz także z skomplikowanymi przepisami prawnymi. Praktycznie każdego dnia musimy mierzyć się z nowym wyzwaniem czy pytaniem, a odpowiedzi niezwykle często poszukujemy w Internecie.

Warto zastanowić się co sprawia, że wychodzą firmy na plus. W najprostszym rozrachunku suma ich dochodów jest większa niż suma kosztów. Wtedy mówimy o zysku i wychodzeniu “na plus”. Nie mniej jednak w prowadzeniu interesu trzeba brać także pod uwagę inne zmienne czy wskaźniki. W celu ich zrozumienia warto znaleźć odpowiedni blog bądź portal internetowy, który wyjaśni nam takie pojęcia jak marża brutto, churn, return, CAC i wiele innych. Dzięki odpowiedniej analizie takich wskaźników zrozumiemy co dzieje się w naszym biznesie i jak dokonać by lepiej się on kształtował.

Wśród dużej liczby portali internetowych ciężko jest jednak odnaleźć ten z cenną wiedzą. Zawsze przed zagłębieniem się w problem warto sprawdzić, kto dany portal prowadzi. Jeżeli jest to np. blog finansowy, to dobrze by było, gdyby był prowadzony przez osobę z właściwym doświadczeniem, a nie nastolatka dysponującego kieszonkowym od rodziców. Podobnie ma się też rzecz w odniesieniu do kwestii prawnych i legislacyjnych. Nie poszukujmy pomocy u pseudo-doradców na grupach facebookowych i nie kupujmy żadnych czarodziejskich rozwiązań bez odpowiedniej ich analizy. Najlepiej zwróćmy się o poradę do właściwego specjalisty na dedykowanym portalu internetowym, a gdy to nie pomoże postarajmy odnaleźć się odpowiedniego specjalistę na lokalnym rynku.

Prowadzenie firmy to wiele wyzwań, lecz również olbrzymia satysfakcja. Widząc jak z niewielkiego biznesu potrafimy stworzyć całkiem dużą firmę przynoszącą odpowiednie zyski czujemy ogromną satysfakcję i uczucie spełnienia. Oprócz bowiem materialnych korzyści warto z prowadzenia biznesu wynosić również wiedzę oraz dobre kontakty. Warto też być dobrym zarówno dla naszych klientów jak i pracowników, gdyż z reguły odnajduje to odzwierciedlenie w niedalekiej przyszłości. Nie bójmy się także pytać specjalistów o zdanie, gdy sami nie posiadamy właściwej wiedzy. Lepiej bowiem zadać głupie pytanie, niż samemu na nie głupio odpowiedzieć.

Tagi

Polecamy również:

0 komentarzy do “Twoja firma na plus”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!