Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ród Tyrellów

Herb – Złota róża na zielonym tle

Dewiza – „Rośniemy w siłę”

Siedziba – Wysogród

 

Domy służące Tyrellom:

Ambrose, Appleton z Appleton, Ashford z Ashford, Ball, Beesbury z Honeyholt, Blackbar z Bandallon, Bridges, Bulwer z Blackcrown, Bushy, Caswell z Bitterbridge, Chester z Greenshield, Cockshaw, Conklyn, Cordwayner z Hammerhal, Costayne z Three Towers, Crane z Red Lake, Cuy z Sunflower Hall, Dunn, Durwell, Florent z Brightwater, Footly z Tumbleton, Fossoway z Cider Hall, Fossoway z New Barrel, Gardener z Highgarden, Graceford z Holyhall, Graves, Grimm z Greyshield, Hastwyck, Hewett z Oakenshield, Hightower z Hightower, Hunt, Hutcheson, Inchfield, Kidwell z Ivy Hall, Leygood, Lowther, Lyberr, Meadows z Grassy Vale, Merryweather z Longtable, Middlebury, Mullendore z Uplands, Norcross, Norridge, Oakheart z Old Oak, Oldflowers, Orme, Osgrey z Standfast, Peake z Starpike, Pommingham, Redding, Redwyne z Arbor, Rhysling, Risley, Rowan, Roxton z Ring, Serry z Southshield, Shermer z Smithyton, Sloane, Stackhouse, Tarly z Horn Hill, Uffering, Varner, Vyrwel z Darkdell, Webber z Coldmoat, Westbrook, Willum, Woodwright, Wythers, Yelshire.

 

Pochodzenie rodu wiąże się z legendą Gartha Zielonorękiego, króla ogrodnika Pierwszych Ludzi, który nosił koronę z pnączy i kwiatów i zmienił krainę w żyzny ogród. Tyrellowie bardzo długi czas byli namiestnikami królów Reach, jednak kiedy ostatni potomek zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach ówczesny namiestnik Harlen Tyrell poddał Wysogród Aegonowi Zdobywcy. Za ten dar Aegon przyznał mu zamek oraz panowanie nad Reach.

Nazwisko bękarcie pochodzące z tego rejonu Westeros to Flowers.

W Pieśni Lodu i Ognia zamek w Wysogrodzie jest jednym z najbardziej atrakcyjnych, położony blisko rzeki Mander, otoczony licznymi polami. Jego mocne mury porastają warstwy pięknych kwiatów ogrodowych. W kraju panuje przekonanie, że wszystkie owoce, warzywa i cała żywność pochodzi z hojności matki natury, która karmi Wysogród.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi opisami postaci, rodów i lokacji, które znajdują się na stronie. Niech  Gra o Tron online nie będzie miała przed Tobą tajemnic!

Tagi

Polecamy również:

0 komentarzy do “Ród Tyrellów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!