Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Jak wybrać piękne lampy do salonu?

Oświetlenie zawsze będzie odgrywać niezwykle ważną rolę w aranżacji każdego pomieszczenia. Nie wolno go zaniedbywać. Projektując wnętrze salonu, nie możesz dobrać do niego zupełnie przypadkowych lamp oraz liczyć na to, że jakimś cudem wpasują się one w otoczenie oraz połączą się z wcześniej zastosowanymi elementami. Nie zawsze tak się stanie. Nawet lampy do salonu powinny zostać do tego salonu odpowiednio dobrane. Zamiast więc ryzykować utworzeniem niespójnej i przez to mało atrakcyjnej aranżacji, szczegółowo przemyśl sobie każdy jej detal.

Jakie lampy wybrać?

Po prostu zaplanuj wszystko, żeby nie dać się zaskoczyć. Żaden architekt nie działa po omacku, a skoro chcesz aranżować domowe przestrzenie na własną rękę, musisz brać przykład z najlepszych i inspirować się ich działalnością. Inspiruj się także przygotowanymi już aranżacjami wnętrz. Nikt przecież nie powiedział, że projekt twojego salonu musi być absolutnie unikalnym i niespotykanym wytworem, jakiego świat nigdy wcześniej nie widział. Przeciętnemu człowiekowi wcale na tym nie zależy. Skoro zatem jesteś w stanie zastosować jakieś sprawdzone oraz klasyczne rozwiązania, poszukaj ich w czasopismach wnętrzarskich oraz popatrz, jakie rodzaje oświetlenia są teraz na topie. Ostatnio architekci chętnie sięgają chociażby po lampy do szynoprzewodu. Nazwa brzmi niecodziennie, ale gdy poszukasz takich lamp w Internecie, przekonasz się że są one po prostu odmianą nieco bardziej nowoczesnego oświetlenia, które za sprawą swojego designu doskonale odnajdzie się właśnie w nowocześniejszych wnętrzach. Wolisz jednak coś prostszego? Twój salon jest na tyle niewielki, iż obawiasz się, że po wprowadzeniu do niego kilku dodatkowych lamp jeszcze bardziej go pomniejszysz?

Mały pokój, co zrobić?

W takim razie zdecyduj się na niezwykle uniwersalne spoty sufitowe, które często w pomieszczeniach pozostają praktycznie niewidoczne. Musisz po prostu dostosować oświetlenie do charakteru i typu wnętrza. A to akurat zawsze da się zrobić. Jako że jednak aranżacja domowych wnętrz nie jest wcale aż tak prosta, czasem warto zlecić ją komuś, kto zna się na niej bardziej niżeli przeciętna osoba. Jeżeli tylko cię na to stać, nawiąż współpracę z dobrym architektem wnętrz. Jego pomoc bywa dosłownie na wagę złota.

Tagi

Polecamy również:

0 komentarzy do “Jak wybrać piękne lampy do salonu?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!