Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Folie okienne dla każdego

Folie okienne składają się z cienkiego, mocnego arkusza laminatu poliestrowego, który jest poddawany obróbce na rozmaite sposoby, aby poprawić wygląd bądź działanie istniejących okien po nałożeniu. Zwykle folia jest nakładana na wewnętrzną powierzchnię istniejących okien jako modernizacja. Żeby prawidłowo przylegać do szkła, jedna strona folii ma klej, który łączy folię z powierzchnią szkła, a druga strona ma odporną na zarysowania powłokę zapewniającą trwałość.

Istnieją folie okienne stworzone specjalnie do różnych zastosowań w domach oraz budynkach komercyjnych. Folie zaprojektowane tak, że ledwo można je wykryć, są zamontowane na szkle, lecz znacznie pomagają w kontroli ciepła. Ponadto inne filmy, mogą być zgodne z tytułem 24, dzięki czemu okno z pojedynczą szybą działa jak jednostka z podwójną szybą. Istnieją folie okienne przeznaczone do dekoracyjnego ulepszania szkła, a także folie zwiększające bezpieczeństwo podczas intruzów bądź klęsk żywiołowych. Często spotykana jest także folia LCD.

Oszczędność energii

Czym są folie okienne oraz jak można ich używać? Utrzymanie komfortu w domu lub budynku komercyjnym oznacza wykorzystanie systemu HVAC. Szacuje się, że około 30% zapotrzebowania na chłodzenie oraz ogrzewanie wynika z przenikania ciepła przez otwory okienne. Technologia folii okiennej może faktycznie działać jako izolator w oknach. Utrzymuje ciepło latem i pomaga zatrzymać ciepło zimą. W rezultacie Twój system HVAC nie będzie musiał pracować tak ciężko, aby utrzymać żądaną temperaturę w pomieszczeniu.

Redukcja olśnienia

Co to są folie przeciwsłoneczne oraz jak można ich używać? Nowoczesna architektura często charakteryzuje się dużymi oknami. Chociaż otwiera to przestrzeń, często te duże okna powodują problemy z odblaskami w określonych porach dnia. Folie okienne mogą zmniejszyć odblask nawet o 87%, odprężając oczy oraz ułatwiając takie czynności, jak oglądanie ekranu komputera bądź telewizora. Ponadto, ponieważ nowoczesne folie okienne są wykonane z bardzo wyraźnych, pozbawionych zniekształceń materiałów, innych niż redukcja olśnienia, Twoje widoki zostaną zachowane oraz prawdopodobnie nawet nie będziesz wiedział, że film tam jest.

Konserwacja mebli

Najpierw omówmy, co dokładnie powoduje tego typu uszkodzenia słoneczne. Powszechnym błędem jest przekonanie, że to promienie słoneczne powodują uszkodzenia podłóg, mebli oraz mebli przez słońce. Chociaż te promienie UV są z pewnością największym składnikiem, który powoduje blaknięcie, jak pokazuje ten wykres, stanowią one tylko 40% całości. Głównymi czynnikami są także ciepło słoneczne bądź ciepło, które czujesz przechodząc przez okna i wpadające światło widzialne. Stanowią one dodatkowe 25% każdej z przyczyn blaknięcia. Ostatni czynnik jest wymieniony jako „inny”, dlatego że składa się z różnych rzeczy, które są trudniejsze do kontrolowania i nie są głównymi czynnikami. Są to takie rzeczy, jak oświetlenie wewnętrzne, wilgotność itp.

Tagi

Polecamy również:

1 komentarz do “Folie okienne dla każdego”

  1. Patryk pisze:

    Super tekst 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!