Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Jak stworzyć dział prawny w firmie?

Duże przedsiębiorstwa i korporacje muszą mieć własny dział prawny, który czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem wszystkich innych działów. Prawnicy mają dużo pracy zwłaszcza wówczas, gdy przedsiębiorstwo wdraża nowe pomysły, czy też wprowadza nowe działania logistyczne.

Mniejsze przedsiębiorstwa już niekoniecznie muszą posiadać swój dział prawny, lecz ważne jest żeby z taką firmą współpracowała kancelaria prawna bądź chociaż radca prawny. Warto wszelkie kwestie omówić z prawnikiem już na samym początku, profilaktycznie, aby uniknąć w późniejszym czasie ponoszenia konsekwencji za coś, o czym być może mieliśmy pojęcia.

Prawo to trudny zawód, istnieje w nim mnóstwo niejasności, powiązań, a także błyskotliwych rozwiązań, na które nie wpadłby przykładowy Kowalski. W związku z tym, nawet znając się nieco na prawnych obowiązkach firmy, nie warto rezygnować ze współpracy ze ekspertami. Często może okazać się, że kiedy sami coś zawalimy, prawnik, bądź kancelaria prawna, która współpracuje z nami na stałe i zna naszą firmę od podszewki, lepiej się odnajdzie w tej trudnej sytuacji, znajdzie więcej dobrych rozwiązań niż ktoś, kto został wynajęty jedynie na potrzeby danej sprawy. Na pewno taka kancelaria, starając się utrzymać stałego klienta i dbając o swoją dobrą reputację zrobi wszystko, aby naszą firmę wyciągnąć z kłopotów.

A zatem prowadząc własną działalność, warto skorzystać z pomocy jaką jest prawna obsługa przedsiębiorstw. Wiadomo, że aby firma sprawnie się rozwijała musimy wdrażać coraz to nowe pomysły, iść do przodu wraz z rozwojem gospodarki. W obecnej sytuacji wiele firm postawi na sprzedaż zdalną, co już wymaga konsultacji z prawnikiem, chociażby w dziale praw konsumenta. Prawo konsumenckie przy sprzedaży stacjonarnej, a sprzedaży na odległość, znacznie się różni. Konsultacji prawnej wymaga choćby chęć zorganizowania konkursu dla klientów, bądź też konkursu motywującego dla pracowników. To wydawałoby się drobne rzeczy, jednak jest wiele aspektów, o których należy widzieć, zanim podejmiemy się takiego projektu. W razie zgłoszenia jakiejś niezgodności prawnej, z małej rzeczy mogą zrodzić się duże problemy.

Duże przedsiębiorstwa, mające swój własny dział prawny, wyrobiły sobie opinię, że wiedzą co robią, jeśli chodzi o kwestię prawną nowych przedsięwzięć, gdyż taka firma na pewno wyposażyła się w godną zaufania obsługę prawną. Prowadząc małe przedsiębiorstwa, także zadbajmy o to, aby były one godne zaufania, aby nasi klienci nie mieli wątpliwości, że mogą bezpiecznie korzystać z naszych usług.

Tagi

Polecamy również:

1 komentarz do “Jak stworzyć dział prawny w firmie?”

  1. Szymek pisze:

    A jak można by było się z wami skontaktować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!