Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Alkohole na wesele – Wino

Czy wódka jest jedynym takim trunkiem, który sprawdza się na uroczystościach weselnych? Naturalnie nie! Niektórzy w ogóle jej nie pijają, a mimo wszystko oczekują tego, że na imprezie weselnej będą mogli sięgnąć po jakieś alkoholowe napoje na wesele, które od razu poprawią im samopoczucie, dodadzą energii oraz zachęcą do wyjścia na parkiet. Dla wódki warto więc przyrządzić pewne alternatywy. A jakie mogą one być?

Wino weselne

Taką klasyczną propozycją, niezwykle dobrym zastępcą dla zwykłej czystej wódki, jest oczywiście wino. Co prawda jeszcze kilkanaście lat temu nie cieszyło się ono w Polsce nadmiernie dużą popularnością, ale teraz coraz to więcej osób się do niego przekonuje, a niektórzy zdążyli się z nim tak bardzo polubić, że gdy już mają coś wypić, zawsze sięgają po wino. Jest to typ nieco lżejszego trunku. Zawiera mniej procentów od wódki, a i tak potrafi wprowadzić człowieka w rozkoszny nastrój. Szukając uniwersalnego wina, na pewno warto sięgnąć po coś bądź wytrawnego, albo półwytrawnego. Słodkie trunki nie są niestety zbyt wskazane. Zazwyczaj powodują one dotkliwy ból głowy na drugi dzień i też nie każdemu podpasują.

Piwo weselne

Świetny alkohol na wesele to także… piwo! Pomimo iż niektórym może się łączyć ze typowymi biesiadami, luźnymi spotkaniami w barach czy ogniskami, to jednakże jego popularność stale dojrzewa. Piwo nie musi być zresztą marnym jakościowo trunkiem. Nie musi kosztować dwóch czy trzech złotych. Teraz w Polsce panuje wręcz moda na spożywanie piw kraftowych, które w swojej kategorii są wprost luksusowymi alkoholami, co widać nawet po ich cenie, nieraz osiągającej wartość nawet kilkunastu złotych. Nawet jeśli takie piwo nie ma być kluczowym alkoholem na weselu, warto zaopatrzyć się w przynajmniej kilkanaście jego butelek. Niektórzy goście na pewno chętnie po nie sięgną w przerwach pomiędzy kolejnymi kieliszkami.

Szampan weselny

Ostatnia już propozycja, niemalże tak samo niezastąpiona co wódka, to oczywiście szampan na wesele. Jest to alkohol, który jako pierwszy zostaje podany gościom podczas imprezy. Podaje się go zawsze na samym początku wesela, dlatego że służy on do wznoszenia toastu. Goście są nim witani już przy wejściu. Należałoby jednak pomyśleć tutaj o osobach niespożywających alkoholu, proponując im szampana bez procentów.

Polecamy również:

0 komentarzy do “Alkohole na wesele – Wino”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!