Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Franczyza Take Away

Franczyza take away to całkiem nowy pomysł na biznes jaki wszedł wielkimi krokami do naszego kraju w ciągu ostatniego roku. Od momentu wybuchu pandemii w Polsce bardzo mocno zmieniły się nasze nawyki żywieniowe. Kiedy myślimy o gotowym jedzeniu przygotowanym dla nas przez kucharza na kuchni, to nie mamy już w głowie jedzenia tego typu dań i potraw na mieście w restauracji, kawiarni czy pubie. Naszą pierwszą myślą jest zamówienie takiego jedzenia poprzez odpowiednią aplikację do zamawiania na wynos lub zamówienie gotowego dania na telefon. Wszystko to sprawiło, że coraz więcej lokali gastronomicznych decyduje się na całkowicie przeniesienie swojej działalności w tryb take away, czyli sprzedawania jedzenia wyłącznie na wynos.

Take Away

To właśnie z tego powodu powstało w naszym kraju coś takiego jak franczyza take away. Są to najczęściej niewielkie i średnie lokale gastronomiczne, które oferują orientalne jedzenie. Mamy więc tutaj do czynienia z takimi franczyzami jak franczyza sushi, franczyza wietnamska, włoska, amerykańska, francuska czy meksykańska. Przez wiele lat najpopularniejszą zagraniczną kuchnią serwowaną w Polsce w restauracjach i barach była zdecydowanie kuchnia włoska i amerykańska. W ostatnich latach jednak coraz większą popularnością cieszą się o wiele bardziej egzotyczne typy światowych kuchni takich właśnie jak kuchnia japońska (głównie sushi) czy kuchnia związana z Wietnamem. Bardzo często tego typu lokale prowadzą obywatele państw z których dana kuchnia się wywodzi. Mamy więc bary sushi prowadzone przez Japończyków, wietnamskie knajpy w których szefami kuchni są Wietnamczycy, czy też meksykańskie restauracje prowadzone przez prawdziwych Meksykanów. Jest to zjawisko, które było widoczne jeszcze w latach dziewięćdziesiątych kiedy to Polska otworzyła się na imigrantów zarobkowych, ale dopiero w ostatnim latach da się zauważyć prawdziwy boom na tego typu oryginalne bary gastronomiczne.

Japońska franczyza

Franczyza take away to dobry sposób na zarabianie w dobie pandemii, ponieważ jest to zdecydowanie model biznesowy, który jest o wiele tańszy w utrzymaniu. Żeby prowadzić lokal, który sprzedaje jedzenie tylko na wynos, nie potrzebujemy zatrudniać aż tak wielu pracowników. Oszczędzamy też na prądzie czy logistyce. Wszystko to dzięki podpięciu swojego małego lokalu gastronomicznego do dużej sieci, która oferuje swoją własną logistykę oraz wiedzę know how.

Tagi

Polecamy również:

0 komentarzy do “Franczyza Take Away”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!