Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Gry komputerowe z „Grą o tron”

„Gra o tron” to nie tylko bestsellerowe powieści i serial. Na podstawie twórczości George’a R. R. Martina powstało również kilka gier komputerowych.

 

A Game of Thrones: Genesis – Cyanide

Gra o Tron Genesis – Cyanide

Strategiczna gra komputerowa „A Game of Thrones: Genesis” została stworzona przez Cyanide i wydana w 2011 roku. Gra koncentruje się głównie na zdobywaniu zamków, miast, kopalni, a jej celem jest zdobycie Żelaznego Tronu, co ma miejsce po uzyskaniu odpowiedniego prestiżu. Jej fabuła rozpoczyna się od przybycia do Westeros Rhoynara prowadzonego przez wojowniczą królową Nymerię. Gracz może wcielić się w jeden z domów znanych z „Gry o tron” – każdy z nich różni się jednostkami i umiejętnościami. Gra nie zdobyła jednak dobrych recenzji.

 

Game of Thrones – Cyanide

Gra o Tron – Cyanide

Rok później, w 2012 wyszła „Game of Thrones” – gra RPG bazująca na powieściach i serialu, która również stworzona została przez Cyanide. Akcja rozgrywa się w świecie paralelnym do tego w „Grze o tron”. Rozwija się w kolejnych rozdziałach i opowiada historię Czerwonego Kapłana Alestera Sarwycka i zmiennokształtnego Morsa Westforda. Również nie zebrała ona zbyt dobrych recenzji, główne ze względu na wtórność i przeciętną grafikę, chociaż chwalona była za fabułę.

 

Game of Thrones Ascent – Disruptor Beam

Game of Thrones Ascent – Disruptor Beam

„Game of Thrones Ascent” to społecznościowa gra stworzona przez Disruptor Beam na iPhone oraz Androida. Można w nią grać także na Facebooku, gdzie zebrała wiele pozytywnych recenzji i została Grą Roku wybraną przez załogę tego portalu społecznościowego. To gra typu point&click z elementami strategii i RPG, w której gracz wciela się w rolę głowy jednego z podrzędnych domów i ma za zadanie budować swoją armię i walczyć z pozostałymi graczami.

 

Game of Thrones – Telltale Games

Game of Thrones – Telltale Games

Studio Telltale Games jest znane ze swoich wciągających gier przygodowych. Od razu było wiadomo, że stworzona przez nie we współpracy z HBO gra będzie sukcesem. Gracz wciela się w rolę kilku postaci północnego domu Forresterów, władców Iron Wood, i staje przed dramatycznymi decyzjami, które wpływają na rozgrywkę. Gra wydawana jest epizodycznie – w sumie planuje się 6 jej części, pierwsza z nich wyszła w grudniu 2014 roku.

 

Game of Thrones: Seven Kingdoms – Bigpoint i Artplant

Game of Thrones Seven Kingdoms

Bigpoint i Artplant we współpracy z HBO pracują obecnie nad kolejną grą dotykającą tematyki „Gry o tron”. Ma być to gra MMORPG w 3D, która będzie rozgrywała się w fikcyjnym lądzie w Westeros. Głównie będzie polegać na walkach PvP i PvE. Gracze będą mogli łączyć się w gildie i zawierać sojusze z trzema dużymi domami – Baratheon, Stark lub Lannister.

Tagi

Polecamy również:

0 komentarzy do “Gry komputerowe z „Grą o tron””

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!