Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zadbaj o zdrowie – skorzystaj z cateringu dietetycznego!

Siedzący tryb życia, stres, pośpiech oraz brak czasu na przygotowanie zdrowych, pełnowartościowych posiłków – to wszystko powoduje, że często decydujemy się na jedzenie na mieście. Takie rozwiązane w długim terminie może przynieść nam więcej szkód niż korzyści – fast foody to najczęściej pokarmy wysoko przetworzone, z dużą zawartością szkodliwych substancji. Faszerowanie się niezdrową żywnością może w dłuższym okresie przyczynić się do pogorszonego stanu zdrowia, dolegliwości trawiennych, nadwagi, a także problemów z sercem oraz zaburzeń hormonalnych.

Jest jednak wyjście z tej całej sytuacji. Catering dietetyczny zapewni nam pełnowartościowy i dostosowany do indywidualnych potrzeb zestaw posiłków, przygotowanych przez specjalistów ds. żywienia. Odpowiednio ułożona dieta przyczyni się do poprawy stanu naszego zdrowia, a jednocześnie spowoduje, że nie będziemy musieli zaprzątać sobie głowy przygotowywaniem posiłków.

W ostatnim czasie na popularności zyskują dwa rodzaje diet. Pierwszym z nich jest dieta ketogeniczna. Bazuje ona na wysokiej podaży tłuszczów oraz redukcji spożycia węglowodanów. Taka dieta ma dwa główne cele: spalanie nadmiarowego tłuszczu w organizmie, a także wspomaganie leczenia zaburzeń metabolicznych. Kolejną dietą, która bije rekordy popularności, jest dieta wegańska. Bazuje ona na całkowitej rezygnacji ze składników pochodzenia zwierzęcego (mięso, nabiał, ryby, miód). Taka dieta, której podstawą są nieprzetworzone produkty pochodzenia roślinnego, może mieć zbawienny wpływ na poziom naszego cholesterolu, a także znacząco poprawić działanie układu trawiennego.

 Cena cateringu dietetycznego zależy od kilku czynników:
– rodzaju diety, na jaką się zdecydujemy 
– kaloryczności diety 
– ilości dni, w które catering byłby nam dostarczany. Popularne są opcje 20-dniowe (z wyłączeniem weekendów) oraz 30-dniowe.

Niemniej jednak przeciętny koszt 30-dniowego cateringu o wartości 2000 kcal oscyluje w okolicach 1000-1300 zł miesięcznie. Zważywszy na fakt, że są to pieniądze, które zapewnią nam zapotrzebowanie energetyczne na cały miesiąc, a ponadto przyczynią się do poprawy naszego zdrowia (mniejsze wydatki na lekarstwa oraz lekarzy), jest to wydatek wart swojej ceny.

Obecnie na polskim rynku znajduje się wiele firm dietetycznych, zatem niezależnie od miejsca zamieszkania, praktycznie każdy będzie mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Tagi

Polecamy również:

1 komentarz do “Zadbaj o zdrowie – skorzystaj z cateringu dietetycznego!”

  1. Daniel pisze:

    Taki catering jest super, naprawdę polecam każdemu. Jeśli nie będzie się wam podobało to zawsze możecie zrezygnować 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!