Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ród Starków

Herb – Szary Wilkor na białym jak lód polu

Dewiza – „Nadchodzi zima”

Siedziba – Winterfell

 

Domy służące Starkom:

Bolton z Dreadfort, Cassel, Cerwyn z Cerwyn Castle, Condon, Dustin z Barrowton, Fenn, Flint z Flint’s Finger, Flint z Widow’s Watch, Glover z Deepwood Motte, Hornwood z Hornwood, Ironsmith, Karstark z Karhold, Lake, Lightfoot, Locke z Oldcastle, Manderly z White Harbor, Marsh, Mollen, Mormont z Bear Island, Moss, Overton, Poole, Reed z Greywater Watch, Ryswell z Rills, Slate, Stout z Goldgrass, Tallhart z Torrhen’s Square, Umber z Last Hearth, Waterman, Wells, Whitehill, Woolfield.

 

Górskie Clany podległe Starkom:
Burley, Harclay, Knott, Liddle, Norrey, Wull.

 

Klany ze Skagos:
Crowl z Deepdown, Magnar z Kingshouse, Stane z Driftwood Hall

 

Starkowie wywodzą się od sławnego Brandona Budowniczego i Królów Zimy. Od lat władają północną ziemią, która niemalże dorównuje wielkością wszystkim pozostałym królestwom razem wziętych. Jest to jeden z najstarszych i najznamienitszych rodów, w dawnych czasach nosili oni tytuł dziedziczny jako królowie północy, aż wreszcie Torrhen Stark uklęknął przed Aegonem Zdobywcą zamiast stawić mu czoło w bitwie, od tego czasu północ została integralną częścią królestwa. Starkowie są twardymi ludźmi, którzy hartowali się w trudnych warunkach panujących na północy, ponad miarę cenią sobie honor i sprawiedliwość.

Bękarty Starków zgodnie z tradycją przyjmują nazwisko Snow.

Legendy mówią, że ich siedziba została zbudowana przez samego Brandona Budowniczego, któremu pomagały olbrzymy. Winterfell zbudowane jest na gorących źródłach, które zapewniają naturalne ciepło murom podczas długich, mroźnych zim. Zamek otoczony został dwoma potężnymi murami z granitu pomiędzy, którymi znajduje się szeroka fosa. W środku można znaleźć liczne wieże i koszary, są tam także dzwonnica, biblioteka, plac ćwiczebny, psiarnie, a nawet niewielki Sept. Najstarszą częścią Winterfell jest Boży Gaj, gdzie rośnie pradawne czardrzewo zwane drzewem sercem.

Tagi

Polecamy również:

1 komentarz do “Ród Starków”

  1. Astro pisze:

    Winter is coming! Trochę Starkowie mają przekichane w Westeros. Ciekawe jak się to wszystko dla nich skończy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!