Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ród Martellów

Herb – Włócznia przeszywająca Słoneczną tarczę

Dewiza – „Niezachwiani, nieugięci, niezłomni”

Siedziba – Słoneczna Włócznia (Dorne)

 

Domy służące Martellom:

Allyrion z Godsgrace, Blackmont z Blackmont, Dalt z Lemonwood, Dayne z Starfall, Drinkwater, Fowler z Skyreach, Gargalen z Salt Shore, Jordayne z Tor, Ladybright, Manwoody z Kingsgrave, Qorgyle z Sandstone, Santagar z Spottswood, Toland z Ghost Hill, Uller z Hellholt, Vaith z Red Dunes, Wells, Wyl z Boneway, Yronwood z Yronwood.

 

Pochodzenie tego południowego rodu jest dość zagadkowe ich początki sięgają legendy królowej wojowniczki Nymerii, która dobiła do brzegów Dorne wraz ze swoją liczną flotą dziesięciu tysięcy okrętów. Nymeria połączyła się z lordem Morsem Martellem dając początek obecnie panującej dynastii. Dornijczyków charakteryzuje swego rodzaju odrębność od pozostałych ludów Westeros, rządzą się oni własnym prawem, które mówi że ziemie dziedziczy najstarsze dziecko , nie najstarszy syn.

Bękarty Martellów przyjmują nazwisko Sand.

Stolicą rodu jest Słoneczna Włócznia, która swą nazwę zawdzięcza upalnym, palącym Słońcem, bowiem jest to zdecydowanie najcieplejsze miejsce w całym Westeros oraz dwóm strzelistym wieżom, które prezentują się z daleka jak ogromne włócznie uwieńczone złotymi kopułami. Starożytna twierdza wznosi się na wschodnim końcu niewielkiego cypla, dzięki czemu z trzech stron otoczona jest morzem. Cześć od strony lądu okala mur z cegieł i słomy.

Na stronie również inne opisy rodów, lokacji i postaci, które okraszają serial Gra o Tron online.

Tagi

Polecamy również:

0 komentarzy do “Ród Martellów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!