Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ród Lannisterów

Ród Lannisterów

Herb – Złoty lew na karmazynowym polu

Dewiza – „Słuchajcie mojego ryku”

 Siedziba – Casterly Rock

 

Domy służące Lannisterom:

Algood, Banefort z Banefort, Bettley, Brax z Hornvale, Broom, Clegane, Crakehall z Crakehal, Doggett, Drox, Estren z Wyndhall, Falwell, Farman z Faircastle, Ferren, Foote, Garner, Greenfield z Greenfield, Hamell, Hawthorne, Hetherspoon, Jast, House Kenning z Kayce, Lefford z Golden Tooth, Lorch, Lydden z Deep Den, Marbrand z Ashemark, Moreland, Myatt, Parren, Payne, Peckledon, Plumm, Prester z Feastfires, Reyne z Castamere, Ruttiger, Sarsfield z Sarsfield, Serrett z Silverhill, Spicer, Stackspear, Swyft z Cornfield, Tarbeck z Tarbeck Hall, Turnberry, Vikary, Westerling z the Crag, Yarwyck, Yew.

Jest to starożytny ród, w ich żyłach płynie krew andalskich poszukiwaczy przygód, wywodzą się od Lanna Sprytnego z Ery Herosów. Cechą charakteryzująca Lannisterów jest ich nieprzeciętna uroda, mają jasne włosy, są wysocy (poza jednym małym wyjątkiem). Lannisterowie są najbogatszym rodem w Westeros dzięki złożą złota jakie znajdują się pod Casterly Rock i Złotym Zębem. Jednak bogactwa i wysoka pozycja wśród rodzin szlacheckich niejednokrotnie przyczyniały się do burzliwych i niespokojnych losów jakie nękały rodzinę.

Bękarty Lannisterów przyjmują nazwisko Hills.

Siedziba ich rodu mieści się w Casterly Rock. Jest to potężna twierdza wykuta w morskiej skale, która góruje nad całą zatoką i położonym poniżej miastem Lannisportem. Zamek uchodzi za jeden z najbardziej ufortyfikowanych przez co nigdy nie została zdobyty. Jego położenie sprawia, że pod zamkiem znajduje się cała sieć korytarzy, komór i tuneli. W murach twierdzi niemal nieprzerwanie można usłyszeć huk rozbijających się u podnóża skały morskich fal.

Tagi

Polecamy również:

2 komentarzy do “Ród Lannisterów”

  1. ktos kto wie lepiej pisze:

    dewiza to : “lannister zawsze splaca swe dlugi ” !!!!!

  2. 7kingdoms pisze:

    Opis dość przejrzysty, sporo wyjaśnia. Niestety, mam jedno zastrzeżenie – do tekstu wkradł się drobny błąd ortograficzny w zdaniu: “Lannisterowie są najbogatszym rodem w Westeros dzięki złożą złota jakie znajdują się pod Casterly Rock i Złotym Zębem.” dzięki komu? czemu? – ZŁOŻOM (nie “złożą”). Pięknie proszę o skorygowanie, bo jednak trochę to razi 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!