Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ród Greyjoyów

Ród Greyjoyów

Herb – Złoty Kranek na czarnym polu

Dewiza – „My nie siejemy”

Siedziba – Pyke

 

Domy służące Greyjoyom:

Blacktyde z Blacktyde, Botley z Lordsport, Codd, Drumm z Old Wyk, Farwynd z the Lonely Light, Farwynd z Sealskin Point, Goodbrother z Hammerhorn, Goodbrother z Shatterstone, Goodbrother, Greyiron z Orkmont, Harlaw z Ten Towers, Hoare z Orkmont, Humble, Kenning z Harlaw, Merlyn z Pebbleton, Myre z Harlaw, Netley, Orkwood z Orkmont, Saltcliffe z Saltcliffe, Sharp, Shepherd, Sparr z Great Wyk,  Stonehouse z Old Wyk, Stonetree z Harlaw, Sunderly z Saltcliffe, Tawney z Orkmont, Volmark z Harlaw, Weaver, Wynch z Iron Holt.

Greyjoyowie uważają się za władców mórz i oceanów, wywodzą się od legendarnego Szarego Króla z Ery Bohaterów. Od stuleci znani są jako „Żelaźni Ludzie” charakteryzujący się gwałtownością w bitwach i świętymi wolnościami.

Bękarty pochodzące z wysp noszą nazwisko Pyke.

Ich siedzibą jest zamek Pyke położony na skalistym cyplu wyspy. Z powodu nieprzerwanego kontaktu z morską, słoną wodą oraz częstymi wiatrami z zamku została główna twierdza i mniejsze wieże, rozrzucone na pojedynczych skałach, które łączone są wiszącymi mostami linowymi.

Wszystkie odcinki, opisy i ciekawe informacje znajdziecie na: Gra o Tron online. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania.

Tagi

Polecamy również:

0 komentarzy do “Ród Greyjoyów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!