Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nowoczesne ścienne dekoracje

Obiekty mieszkalne dekorowane są na ogół i od wewnątrz, oraz od zewnątrz. O dziwo jednak o wiele łatwiej zająć się nimi od strony elewacji, bo tutaj nie ma po prostu zbyt dużego pola do popisu. Niemalże jedynym klasycznymi dekoracjami umieszczonymi od strony posesji są lampy zewnętrzne, ewentualnie jeszcze zewnętrzne rolety okienne. Znacznie większą kreatywnością można się jednak wykazać podczas ozdabiania wnętrz pomieszczeń.

Dysponując dużą przestrzenią, niemalże każdy zdoła bez kłopotu ją udekorować, lecz już w przypadku tej mniejszej stworzenie udanej aranżacji będzie graniczyć z cudem. Małym metrażem należy właściwie rozporządzać. Umieszczając w nim różne elementy dekoracyjne bez żadnego wstępnego planu działania, ekspresowo zagraca się pomieszczenia i wprowadza się do nich mało estetyczny chaos. Dla niedużych pokoi znakomitym wyborem okażą się natomiast dekoracje ścienne. Do ich przeznaczenia nie potrzeba przecież niemalże żadnej wolnej przestrzeni. Metraż pokoju pozostaje więc nienaruszony, a jednak aranżacja ulega zdecydowanej poprawie. Skoro już uprzednio powiedzieliśmy sobie o wartości lamp zewnętrznych, pozostańmy jeszcze na krótką chwilę przy problemie oświetleniowym. Można pójść z nim bowiem o krok dalej. Lampy wewnętrzne to nie tylko tradycyjne plafony bądź żyrandole sufitowe, ale również i mniejsze oraz bardziej niepozorne punktu stosowane właśnie na ścianach. Klasyczny pozłacany kinkiet pięknie wkomponuję się w przestrzeń eleganckiego salonu, wchodząc w kompozycję z naturalnym drewnem mebli i beżem przewijającym się na ścianach. Z kolei maleńkie diody nadadzą przestrzeni nowoczesnego wizerunku. Mogą też zostać użyte do wyeksponowania powieszonego wcześniej plakatu czy obrazu – wystarczy, że go otoczą bądź zostaną przywieszone z dwóch stron dekoracji.

Ściana sama w sobie również potrafi być atrakcyjna. Nikt nie powiedział, że trzeba ją malować na jednolity, nudny oraz bezpłciowy kolor. Co prawda w tym momencie odchodzi się już od wypełniania wszystkich ścian kolorowymi oraz efektownymi wzorami, jednakże tapety ścienne mogą pokryć jedynie jeden segment pokoju. Ten typ dekoracji wrócił ostatnio do łask. A najwspanialsze jest w nim to, że ma on naprawdę zróżnicowane oblicza.

Tagi

Polecamy również:

1 komentarz do “Nowoczesne ścienne dekoracje”

  1. Dawid pisze:

    Ja tam wolę obrazy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!