Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Naprawa telefonów i wymiana wyświetlacza. Jak to wygląda w praktyce? Sprawdzamy

Zbity wyświetlacz w telefonie to jedna z najczęstszych usterek, z którą borykają się użytkownicy smartfonów. Wystarczy zaledwie chwila nieuwagi, aby telefon wylądował na ziemi, po prostu wypada nam z rąk. Może się to zdarzyć w każdej sytuacji. Jak jednak się wtedy zachować? Jak w praktyce wygląda wymiana wyświetlacza?

Wyświetlacz w każdym smartfonie to najsłabszy punkt tego sprzętu. Bardzo łatwo można go uszkodzić, ponieważ kiedy wypadnie on nam z rąk, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że ekran ulegnie uszkodzeniu. W takiej sytuacji zawsze warto wybrać się do profesjonalnego serwisu, który zajmuje się naprawa telefonów. Jak jednak w praktyce wygląda wymiana wyświetlacza? Ile to może kosztować? Tak naprawdę jest to bardzo skomplikowany temat, któremu warto przyjrzeć się nieco bliżej. Przede wszystkim warto jednak pamiętać o tym, że jest to bardzo indywidualna kwestia, która jest zależna od konkretnego modelu smartfona, a także samej jego marki.

Naprawa telefonów a zbity ekran

Przede wszystkim warto wiedzieć o tym, że część smartfonów jest wykonana w taki sposób, że szyba wraz z dotykiem są jednym elementem, który jest montowany w specjalnej ramce smartfona. Z kolei sam ekran, który wyświetla grafikę jest zupełnie osobnym elementem. W takiej sytuacji nie jest on połączony z szybką. Warto jednak wiedzieć o tym, że to dotyczy jednak starszych modeli smartfonów. Jeżeli w swoim domu posiadasz nowy telefon, możesz być niemal pewien, że wyświetlacz będzie całością, która jest ze sobą połączoną. To sprawia, że naprawa całości, a tym samym wymiana będzie droższa, ponieważ będzie dotyczyła tego całego elementu, który nie należy do tanich. W końcu na ostateczną cenę będzie się składał koszt produkcji wyświetlacza. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że najdroższe są te, które wykonano w technologii LED. Sam moduł będzie dość drogi, zatem jego naprawa również musi swoje kosztować. Serwis telefonów bowiem składa się na technologię, umiejętności serwisanta, a także na poziom trudności regeneracji konkretnego sprzętu. W tej sytuacji należy zdawać sobie sprawę z tego, że ostateczny koszt może być bardzo różny.

Serwis telefonów – ile może kosztować wymiana wyświetlacza?

Naprawa telefonów to temat rzeka, podobnie jak koszty związane z wymianą wyświetlacza. Jak widać powyżej, na ostateczną cenę składa się wiele czynników. Biorąc pod uwagę to, że serwisant, aby rozłożyć urządzenie często musi korzystać z nowoczesnej technologii, a nawet z maszyn, które są warte dziesiątki tysięcy złotych – ostateczna naprawa musi swoje kosztować. W końcu wymieniony ekran musi być idealnie dopasowany, aby w odpowiedni sposób działał przez długi czas i spełniał oczekiwania użytkownika. Co ważne, każda osoba powinna zdawać sobie sprawę z tego, że do serwis telefonów konieczna jest specjalistyczna wiedza, którą zdobywa się poprzez lata zdobywania doświadczenia. Na ostateczną cenę ma wpływ również model, a także marka smartfona, o czym także należy pamiętać przed oddaniem urządzenia do specjalistów.

Metod naprawy ekranów jest kilka

Serwis telefonów, a dokładniej naprawa wyświetlacza może być dokonywana przy użyciu różnych metod. Pierwsza z nich skupia się na wykorzystaniu odpowiednich elementów, które są odpowiednio dopasowane do danego modelu smartfona. Będzie to specjalny klej w plastrach, który umożliwia zamontowanie wyświetlacza. Musi on być użytkowany z odpowiednim ciśnieniem, aby wyeliminować pęcherzyki powietrza. To jednak nie wszystko, ponieważ druga metoda może być mniej estetyczna. Polega ona na rozprowadzeniu kleju, który jest ciekły. Następnie jest on utwardzany przy pomocy promieniowania UV. Serwis telefonów zawsze musi być przeprowadzany przy użyciu odpowiednich materiałów, aby jakość usługi była jak najlepsza. W końcu użytkownik nie powinien przychodzić z reklamacją po chwili użytkowania sprzętu. Na profesjonalne usługi naprawcze możesz liczyć w firmie Medic Phone. Tam też czekają na Ciebie najlepsi doradcy, którzy odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania i w odpowiedni sposób zajmą się uszkodzonym urządzeniem. W tym miejscu możesz liczyć na pełen profesjonalizm, a także odpowiednie, elastyczne podejście do każdego problemu.

Tagi

Polecamy również:

1 komentarz do “Naprawa telefonów i wymiana wyświetlacza. Jak to wygląda w praktyce? Sprawdzamy”

  1. Sonia pisze:

    To jest super wpis, ale nie lepiej wymienić na nowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!