Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najlepsze biurka dziecięce

Będąc małym dzieckiem nie jeden z nas marzył o cudownym pokoju, gdzie mógłby się bawić, marzyć i dorastać. Niestety nie każdy miał taką możliwość, jednak jak nie my to kto? Dokładnie tak, nasze dzieci. Chcąc stworzyć mały, prywatny świat dziecku przede wszystkim musimy pamiętać, że meble do pokoju dziecka oprócz fantazyjnego wyglądu oraz wygodny powinny być praktyczne, a co najważniejsze – bezpieczne.

W stworzeniu bezpiecznej i funkcjonalnej przestrzeni niezwykle przydatne są akcesoria meblowe. Do takich akcesoriów zaliczyć można np. praktyczne uchwyty czy gałki meblowe, systemy szuflad z wkładami, prowadnice meblowe, mocowania i podpórki do półek, kółka oraz rolki meblowe czy maty dekoracyjne. Dzięki tym wszystkim pomocom możemy stworzyć niepowtarzalne wnętrze naszemu dziecku. Podstawowym i niezastąpionym elementem jest jak najbardziej łóżko oraz szafa, ewentualnie komoda. Reszta wyposażenia zależy od wieku oraz preferencji dziecka. Półki mocowane na ścianach bądź stojące, w zależności mogą być miejscem na zabawki bądź na książki, pomoce naukowe, pamiątki. W pokoju dla młodszego dziecka nie może zabraknąć przestrzeni do swobodnej zabawy, zwłaszcza do zabawy z rówieśnikami bądź osobą dorosłą. Praktycznym rozwiązaniem jest także fotel bądź krzesło koło łóżka, które będzie nieocenione przy wieczornym czytaniu bajek. W pokoju starszego dziecka na pewno nie może zabraknąć dużego biurka z wygodnym krzesłem, a także szafek z przegródkami, szufladami, które pomagają w organizacji miejsca i w utrzymywaniu porządku.

Akcesoria meblowe mają przede wszystkim stworzyć taki pokój bardziej użytecznym, w związku z tym warto inwestować np. w kółka czy rolki meblowe, zwłaszcza w odniesieniu do dużych, ciężkich mebli, ponieważ zdecydowanie ułatwią utrzymanie porządku, przy czym można je łatwo zablokować dzięki czemu nie ma ryzyka, że dziecko samo przesunie mebel bądź zrobi sobie krzywdę. Rozbudowane łóżka z systemami szuflad są pożądanym elementem wyposażenia, ponieważ można tam zmieścić naprawdę dużo rzeczy i nie trzeba rezygnować z wolnej przestrzeni w pokoju na rzecz dostawiania szafek. Dzięki temu można naprawdę ciekawie zagospodarować wnętrze oraz nie pozbawiać się jednocześnie wygód.

Takie drobiazgi jak odpowiednio dostosowane uchwyty są podstawą w zapewnieniu dziecku bezpieczeństwa, a zwłaszcza jeśli myślimy o najmłodszych. W tej grupie wiekowej warto także zaopatrzyć się w zabezpieczenia, aby dziecko np. samo nie otworzyło drzwi czy szafki, z której może coś wypaść. Tyczy się to całego domu, jednakże w pokoju dziecko spędza najwięcej swego czasu. Przygotowanie pokoju powinno być przede wszystkim dobrze przemyślane, abyśmy później tego nie żałowali. Ma być ładnie oraz bezpiecznie, ponieważ wiadomo. Szczęśliwe dziecko to szczęśliwy rodzic.

Tagi

Polecamy również:

1 komentarz do “Najlepsze biurka dziecięce”

  1. Wiola pisze:

    Super biurka, natomiast fotele są straszne, zero jakiego podparcia pleców 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!