Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Kalki woskowe – lagraf.com.pl

Druk jest dobrze znaną czynnością. Ludzie codziennie mają kontakt z tą techniką powielania. Również w szkole jak i w pracy często pomogły w przekazaniu lub zdobyciu wiedzy. Czasem jednak od druku wymaga się czegoś więcej aniżeli tylko zwykłego pokazania treści.

Podczas produkcji wszelakich materiałów reklamowych i marketingowych wymagana jest precyzja, jakość oraz dbałość o szczegóły. Druk wielu dokumentów, takich jak ulotki, wizytówki bądź naszywki wymaga szczególnej uwagi oraz jakości. W końcu materiał musi przebyć długą, czasem ciężką drogę zanim dotrze do odbiorców. Kiedy ewentualny klient wejdzie w posiadanie danego druku lub przedmiotu, powinien on wyglądać idealnie – zarówno pod względem technicznym, estetycznym jak i wizualnym.

Kalki termotransferowe są bardzo przydatnym materiałem podczas druku. W połączeniu z odpowiednimi drukarkami pozwalają na precyzyjny i dokładny druk na etykietach. Ich jakość gwarantuje czytelność oraz wytrzymałość. Mimo różnorodności urządzeń dostępnych na rynku, kalki można zastosować na wielu modelach, jednak przed ich zakupem warto upewnić się, że będzie pasować do posiadanej drukarki.

Kalki można podzielić na kilka typów. Każdy z nich posiada swoje indywidualne cechy, wady oraz zalety. Mają różne parametry oraz inne zastosowanie, dlatego przed zakupem warto zastanowić się, jakie będzie ich przeznaczenie.

Jednym z pospolitych towarów dostępnych na rynku są kalki woskowe. Ich głównym przeznaczeniem jest zadruk papierowych matowych etykiet. W przypadku zastosowania innego nośnika, np. błyszczących etykiet papierowych nadruk będzie nietrwały. W związku z tym nie zaleca się stosowania ich do innych celów oraz materiałów niż te, które są wskazane przez producenta.

Szersze przeznaczenie mają kalki żywiczne. Nadają się do zadruku wszystkich typów etykiet, w tym wykonanych z papieru błyszczącego lub półbłyszczącego. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na ich cenę, która jest wyższa niż w przypadku kalek woskowych. W związku z tym należy liczyć się ze zwiększonymi kosztami druku.

Wszystkie kalki należy przechowywać w odpowiednich warunkach. Warto znaleźć im suche miejsce i chronić przed działaniem wszelakich czynników zewnętrznych, dzięki czemu zachowają one swoją jakość.

Tagi

Polecamy również:

1 komentarz do “Kalki woskowe – lagraf.com.pl”

  1. Ewa pisze:

    Fajny wpis 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!