Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Jakie usługi prowadzi kancelaria adwokacka

Świadczenie profesjonalnej pomocy prawnej należy do zadań kancelarii zatrudniającej adwokatów specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa. Kompleksowa pomoc prawna może dotyczyć spraw z zakresu kodeksu cywilnego jak i karnego. O wsparcie do takiej kancelarii może zgłosić się zarówno duża firma, jak i osoba prywatna chcąca rozwikłać swoje sprawy osobiste na drodze sądowej.

Czym zajmuje się kancelaria?

Kancelarie prawne pomagają swoim klientom sporządzać umowy a kontrakty ze swoimi kontrahentami. Do zadań prawników należy również branie czynnego udziału w negocjacjach z potencjalnymi wspólnikami biznesowymi. Reprezentują oni swoich klientów w różnego rodzaju spotkaniach biznesowych bądź konferencjach. Do obowiązków kancelarii adwokackiej należy w wielu przypadkach przygotowanie stosownej dokumentacji dotyczącej sposobu funkcjonowania firmy. Mecenasi sporządzają statuty, na podstawie których funkcjonuje podmiot gospodarczy. Adwokat Szczecin ma możliwość reprezentowania swojego klienta przed organami publicznymi, takimi jak: Państwowa Inspekcja Pracy, czy też Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Jego obecność może okazać się bezcenna podczas przeprowadzania przez te organy kontroli w przedsiębiorstwie.

A co z windykacją?

Kancelaria adwokacka specjalizująca się windykacji ma do zaproponowania swoim potencjalnym klientom szeroki wachlarz usług. Doświadczeni mecenasi przeprowadzają fachową weryfikację oraz optymalizację procesów windykacyjnych. Ma to na celu zwiększenie skuteczność procesów odzyskiwania należności. Kancelarie adwokackie stosują w tym celu usługi z dziedziny windykacji miękkiej oraz twardej. Prowadzą w imieniu klienta negocjacje z dłużnikami w celu polubownego rozwiązania kwestii zadłużenia. Jeśli dłużnik nie będzie zainteresowany taką propozycją, kancelaria świadczy usługi powiązane z przygotowaniem i prowadzeniem postępowania sądowego i egzekucyjnego.

Kancelarie adwokackie oferują elastyczne formy współpracy. Pierwszy model postępowania opiera się na zastosowaniu stałego ryczałtu jako formy rozliczeń z konsumentami. Istnieje opcja skorzystania z modelu bazującego na stawce godzinowej, gdy do danej sprawy angażowany jest konkretny prawnik. Ten model jest korzystny przy chęci skorzystania z jednorazowej usługi.

Tagi

Polecamy również:

1 komentarz do “Jakie usługi prowadzi kancelaria adwokacka”

  1. Seba pisze:

    Oj dziś to każdy powinien mieć w telefonie numer do adwokata 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!