Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Jakie akcesoria meblowe wybrać?

Choć wakacje trwają w najlepsze, rodzice coraz częściej rozglądają się za akcesoriami meblowymi, które można będzie umieścić w dziecięcym pokoju. Mają świadomość tego, że szkoła zbliża się wielkimi krokami i robią wszystko, aby rozpoczęcie nowego roku szkolnego było dla dzieci możliwie jak najmniej traumatyczne. Na jakie meble dziecięce należałoby więc zwrócić szczególną uwagę?

Właściwe biurko to podstawa

Biurka dziecięce pojawiają się zarówno w pokojach nastolatków, jak i przedszkolaków i wielokrotnie zalicza się je do tych mebli, na których nie można nigdy oszczędzać. To właśnie one pozwalają na naukę w komfortowych warunkach, goszczą komputer, umożliwiają czytanie książek i szereg innych aktywności. Dobrze dobrane towarzyszą dzieciom przez lata, budzą pozytywne skojarzenia oraz zachęcają do zasiadania przy nich nawet te osoby, które nie odczuwają szczególnie dużej radości z nauki. Oczywiście, nie wszystkie są tak samo atrakcyjne, przed zakupem dobrze jest więc zastanowić się zarówno nad potrzebami dziecka, jak i nad możliwościami pokoju. Podobnie, jak inne akcesoria meblowe, biurka powinny rosnąć razem z dziećmi, warto więc stawiać na te w stonowanej kolorystyce, wyposażone w szafki i szuflady, z wysuwanym blatem albo ze skrytkami na dziecięce drobiazgi. Najbardziej wytrzymałe są, oczywiście, biurka drewniane, dobrze jest jednak pamiętać o tym, że wymagają one pewnych zabiegów impregnacyjnych, które staną się obowiązkiem rodziców.

Idealne miejsce na książki i zeszyty

Nie tylko zakup biurka przypomina o nieuchronnie zbliżającym się początku roku szkolnego. Każdy kolejny rok nauki to następne książki oraz zeszyty. Planując meble do pokoju dziecka należałoby więc zatroszczyć się o miejsce, w którym można będzie je gromadzić. Miejsce to powinno znajdować się w zasięgu wzroku ucznia, a dostęp do pomocy szkolnych nie powinien być skomplikowany. Jeśli więc myślimy o regale na książki, upewnijmy się, że nie jest on za duży dla malucha i że można z niego korzystać z łatwością, bez ryzyka kontuzji. Podobnie, jak biurko, powinien być on wykonany z solidnego materiału. Jeśli sprawia wrażenie niestabilnego, należałoby pomyśleć o przytwierdzeniu go do ściany na stałe tak, żeby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy choćby próbując dostać się na najwyższą z półek.

Tagi

Polecamy również:

0 komentarzy do “Jakie akcesoria meblowe wybrać?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!