Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Jak szybko poprawić kondycję?

Kondycja organizmu to nie tylko kwestia samopoczucia. To także kwestia zdrowia fizycznego i psychicznego. I chociaż utrzymanie jej w dobrej formie wcale nie jest takie trudne, tak wiele osób ją zaniedbuje. Dlaczego? Po części dlatego, że wokół dbania o siebie narosło wiele mitów, które szybko potrafią człowieka zniechęcić. Troska o kondycję wydaje się czymś trudnym, męczącym, wymagającym poświęcenia. A jak jest naprawdę?

Żeby zacząć dbać o kondycję, wystarczy zmienić pewne codzienne nawyki. Pierwszym z nich jest mała aktywność fizyczna. A tę można podkręcić wprowadzając do codziennego grafiku choćby kilkuminutowy spacer, czy zajęcia fitness wykonywane w domu. I to wcale nie muszą być ciężkie ćwiczenia. Może to być kilka skłonów, przysiadów, czy wymachów wykonywanych bez żadnego sprzętu. To naprawdę wystarczy. Organizm nie będzie nimi przemęczony, a wręcz przeciwnie. Szybko odczuje przypływ energii.

Drugim ważnym elementem jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Gdy w ciągu dnia spożywamy duże ilości kawy, czy czarnej herbaty, woda w organizmie się zatrzymuje. Gdy pijemy zbyt mało wody, organizm jest odwodniony. I żaden z tych stanów nie jest dobry. Każdy z nich sprawia, że człowiek czuje się słaby i zmęczony. I dlatego też poprawę kondycji należy zacząć również od optymalnego nawodnienia organizmu. Chodzi tu o to, aby dziennie wypijać około dwa litry płynów, przy czym do organizmu należy dostarczać je systematycznie małymi dawkami. Najlepiej jeśli jest to woda mineralna, herbata ziołowa, czy woda z cytryną i miodem.

Kolejnym czynnikiem, który pozwala szybko poprawić kondycję, jest zamiana nawyków żywieniowych. Nieregularne posiłki, żywność przetworzona, zapychacze, duże ilości słodyczy – po czymś takim organizm nie ma siły na nic. Tymczasem zdrowe jedzenie jest tym, czego najbardziej potrzebuje. Musi ono być bogate w białko, witaminy i minerały. Dzięki nim komórki będą miały siły do pracy i regeneracji. A co w przypadku nadwagi? Tu warto pomyśleć o diecie redukcyjnej. Wtedy też pomocne będą kalkulatory dietetyczne. Pozwolą one samodzielnie zmienić codzienne menu tak, aby masa ciała uległa redukcji, a organizm przy tym nie został niepotrzebnie osłabiony. 

Jak więc szybko poprawić kondycję? Podejmując proste kroki, prowadzące do dobrej zmiany.

Tagi

Polecamy również:

1 komentarz do “Jak szybko poprawić kondycję?”

  1. Sandra pisze:

    Dobry tekst, naprawdę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!