Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Generator liczb losowych – prosta strona WWW

Matematyka jest częścią życia każdego człowieka. Dotyczy to zarówno uczniów, studentów, jak i osób dojrzałych. Dlatego też nawet jeżeli ktoś na co dzień w swojej pracy nie ma kontaktu z liczbami, ostatecznie będzie musiał się z nimi zmierzyć. Są one przydatne także przy obliczaniu podatków, kwoty brutto i netto oraz wielu innych czynności.

Na szczęście w obecnych czasach każdy ma dostęp do wielu różnego rodzaju świetnych narzędzi matematycznych. Pomagają one poradzić sobie z nawet bardzo trudnymi rachunkami, które przy ręcznych obliczeniach zajęłyby bardzo dużo czasu. Mowa zatem o różnego rodzaju kalkulatorach, takich jak kalkulator ułamków. Kalkulator ten na pewno okaże się potrzebny dla studentów bądź uczniów, którzy pragną przyspieszyć sobie wykonywanie wszystkich działań matematycznych.

Na stronach internetowych nie brakuje takich kalkulatorów, a mnóstwo z nich oferuje szereg innych cennych narzędzi. Między innymi są to kalkulatory medyczne, które pozwalają obliczyć BMI na podstawie masy ciała, wzrostu oraz płci. Oprócz tego strony internetowe oferujące tego typu pomoc, często mają takie dodatki jak generator liczb. Jest to bardzo cenne narzędzie w statystyce, dlatego że pozwala wygenerować dowolną ilość liczb, wybranych w sposób całkowicie losowy. Stanowi to podstawę do konstruowania loterii i innych podobnych gier.

Matematyka jest także potrzebna gdy chodzi o inne dziedziny, takie jak szyfrowanie. Większość szyfrów jest opartych na podstawowych działaniach. Wśród nich jest szyfr Cezara, który pozwala na bardzo szybkie zakodowanie danego tekstu. Choć szyfr taki można nanieść samodzielnie, korzystając z odpowiedniej strony internetowej cała operacja zajmuje jedynie parę sekund. Stanowi to więc duże ułatwienie.

Wśród powszechnie używanych matematycznych narzędzi są również przeliczniki. Na stronie, na której dostępny jest szyfr Cezara, kalkulator ułamków bądź generator liczb na pewno znajdzie się także przelicznik jednostek masy i długości. Oprócz tego z całą pewnością są tam narzędzia do obliczeń kwot brutto-netto, do weryfikacji NIP’u bądź PESEL’u, a także wiele innych przydatnych akcesoriów. W związku z tym też gdy ktoś pragnie zaoszczędzić na czasie to na pewno znajdzie właściwe narzędzie matematyczne.

Tagi

Polecamy również:

1 komentarz do “Generator liczb losowych – prosta strona WWW”

  1. Sandra pisze:

    I takiej strony szukałam do szkoły 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!