Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Fotograf produktowy

Zdjęcie packshot (również zdjęcie opakowania) to nieruchomy bądź ruchomy obraz produktu, zwykle zawierający jego opakowanie oraz etykietę, używany do przedstawienia reputacji produktu w reklamie lub innych mediach. Zdjęcia reklamowe jest to proces, którym zajmuje się zazwyczaj tym fotograf produktowy. Jest to istotny bodziec do sprzedaży, mający na celu wywołanie rozpoznawalności produktu dostępnego w sklepie. Termin packshot odnosi się także do lokowania artykułu w filmie lub programie telewizyjnym. Packshoty często dominują w reklamach telewizyjnych, zajmując od dwóch do pięciu sekund w trzydziesto sekundowej reklamie. Fałszywe bądź wyciekłe packshoty niewydanych produktów wywołały kontrowersje lub zwiększone zainteresowanie produktem.

Zdjęcia packshotowe mogą być prostym zdjęciem produktu na białym tle lub mogą wiązać się z użyciem wyszukanych rekwizytów. Produkty sprzedawane jako cyfrowe pliki do pobrania, takie jak oprogramowanie, czasami mają wygenerowane cyfrowo packshoty, gdy nie ma fizycznego artykułu ani opakowania. Jest kilka celów, które musi mieć właściwy packshot. Przede wszystkim sfotografowany artykuł powinien być wyśrodkowany na zdjęciu oraz prawie pasować do płótna. Wszystkie litery i podpisy na produkcie muszą być czytelne. Logotyp oraz marka firmy powinny być wyeksponowane centralnie. Oświetlenie powinno być ustawione niezwykle precyzyjnie, dlatego że powinno zapewniać trójwymiarową perspektywę fotografowanego obiektu. Kolory powinny być oddane w naturalnych odcieniach. Tworzenie packshotów łączy w sobie elementy estetyki, sztuki oraz techniki. Konsumenci widzą gotowe obrazy, które są doskonałe, ale powinni pamiętać, że efekt końcowy osiąga się dzięki technikom oraz przygotowaniom. Packshoty mogą być wykonywane ręcznie przez fotografów lub przez maszyny. W pierwszym przypadku potrzebny jest profesjonalny fotograf, ponieważ tylko profesjonalista może ustawić oświetlenie, ostrość, parametry aparatu itp. Często wymagana jest obróbka końcowa. Nieprzetworzone zdjęcia z aparatu rzadko można dodać bezpośrednio do witryny internetowej lub sklepu internetowego. W większości przypadków fotograf musi poprawić obraz, zmienić barwy, wprowadzić poprawki, wyeliminować tło i dodać odcienie. Do wykonania tych zdjęć potrzebne jest studio fotograficzne, ponieważ warunki pracy muszą być bardzo dobre.

Na koniec gotowe zdjęcia można zaprezentować użytkownikowi końcowemu. Potencjał jest kilka. Użytkownik może przeglądać galerię zawierającą statyczne obrazy produktu, pokazane pod różnymi kątami. Druga możliwość to widok 360 stopni. W tym przypadku użytkownik może obracać produktem wokół osi X oraz Y. Wyższymi możliwościami byłby widok 3D, w którym użytkownik może zobaczyć produkt i obrócić go w trzech wymiarach.

Tagi

Polecamy również:

1 komentarz do “Fotograf produktowy”

  1. Ewelina pisze:

    Tu wystarczą tylko umiejętności, czy potrzebny jest jednak dobry sprzęt?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!