Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Firma windykacyjna

Skuteczne odzyskanie długów jest niejednokrotnie czasochłonnym procesem, który nie jest prosty do przeprowadzenia. Nie tylko zajmuje to dużo czasu, lecz jest również bardzo kosztowne. W obecnych czasach coraz więcej ludzi jest świadomych obowiązujących przepisów prawnych i dlatego odzyskanie należności nie jest już tak skomplikowane jak dawniej. Obecne narzędzia, które oferuje firma windykacyjna są naprawdę skuteczne i mogą pomóc odzyskać pożyczone pieniądze.

Najważniejszym błędem polskich przedsiębiorców jest zwlekanie oraz odkładanie rozpoczęcia procesu windykacyjnego na później. Warto sobie uświadomić, że im wcześniej rozpoczniemy ubieganie się o zwrot pieniędzy, tym szybciej je odzyskamy. Jest to spowodowane wiarą w dłużnika oraz osobistymi relacjami, które łączą nas z tą osobą. Często bezpodstawnie wierzymy, że dłużnik się nawróci i odda pożyczoną kwotę. W rzeczywistości jednak takiego przypadki należą do mniejszości, dlatego windykacja długów jest niezbędna w polskim systemie prawnym. Wystarczą dwa miesiące zwłoki, aby prawdopodobieństwo odzyskania pieniędzy od dłużnika wynosiła 50%. Po upływie sześciu miesięcy mamy tylko 20% szans, że uda nam się zobaczyć pieniądze. W celu rozpoczęcia windykacji trzeba dokładnie rozplanować cały proces. Na dłużniku należy wywierać presję systematycznie, lecz jednocześnie stopniowo. Należy również zwrócić uwagę na jego faktyczne opcje zarobkowe i zaoferować termin do spłaty, który nie będzie przekraczał jego możliwości. Pierwszym krokiem powinna być windykacja polubowna, która polega na wysyłaniu wiadomości dotyczących spłaty długu. Do tego rodzaju windykacji nie potrzebujemy pomocy sądu.

Jej skuteczność jest niestety niezwykle niska, ponieważ dłużnik ma świadomość, że na tym etapie żadne instrumenty prawne nie przysługują wierzycielowi. Windykacja międzynarodowa polega na odzyskaniu należności od podmiotów znajdujących się w innych państwach. Jest to w dużej mierze bardziej skomplikowany proces, ponieważ ciężej w ten sposób namierzyć dłużnika. Jeśli takie działania nie dadzą rezultatu konieczne będzie napisanie pozwu o zwrot pożyczki. Powinno się pamiętać, aby w piśmie podać faktyczny adres zamieszkania dłużnika, ponieważ w innym wypadku korespondencja się zagubi.

Tagi

Polecamy również:

1 komentarz do “Firma windykacyjna”

  1. Wiktoria pisze:

    Dzięki za ten tekst 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!