Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Eddard Stark – historia bohatera

Eddard Stark, często był nazywanym po prostu “Nedem”. Jest on Panem Winterfell, Namiestnikiem i Strażnikiem Północy. Wraz z żoną Catelyn Tully posiadają pięcioro dzieci, oprócz nich posiada nieślubnego syna – bękarta, Jon`a Snowa. Jest on osobą bardzo wesołą i sprawiedliwą, jednak przez krąg osób, która nie jest związana z jego rodziną jest uważany, za osobę zimną i gardzącą innymi. W serialu w rolę Neda wcielił się Sean Bean.

 

Ned

Eddarda poznajemy, gdy ma 35 lat, posiada on długą twarz i ciemne włosy oraz ciemno-szare oczy. Opisywany jest jako średnio przystojny mężczyzna, a dokładniej mniej przystojny od jego brata “Brandon`a”. Ma również lekko przystrzyżoną szarą brodę.

 

Nedem od 8 roku życia zajmował się Jon Arryn u boku Roberta Baratheona. Chłopcy bardzo szybko zaprzyjaźnili się i zaczął traktować Jon`a jako swojego ojca. Szczególny wpływ na to miała decyzja Arryna, od którego król zażądał głowy dwóch wychowanków, co było spowodowane śmiercią swojego brata z rozkazu Aerysa II. Arryn oczywiście odmówił czym zyskał miłość Neda, jednak doprowadziło to do buntu. Głównodowodzącymi swych rodów zostali Ned z Robertem. Eddard poślubił Catelyn Tully. Ned z Robertem poprowadzili swoje wojsko do zwycięstwa, czym zakończyli konflikt, a Robert zajął tron. Ned natomiast wrócił na północ, wraz z synem Jonem (bękartem). Po powrocie do Winterfell, Eddard nie spodziewał się, że będzie kiedyś musieć zostać Namiestnikiem Królestwa…

 

 

Tagi

Polecamy również:

1 komentarz do “Eddard Stark – historia bohatera”

  1. robb stark pisze:

    zajebisty koles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!