Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Czym są folie przeciwsłoneczne?

Rosnącym zainteresowaniem cieszą się folie okienne, które z roku na rok zyskują na popularności, wskutek szerokiej gamie zastosowań. Zdecydowana większość z nich jest niezwykle łatwa w montażu, co niewątpliwie jest dodatkowym atutem. Folie okienne świetnie sprawdzą się także jako folie przeciwsłoneczne. Właściwie użyte zagwarantują nie tylko ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, lecz także ochronę przed słońcem. W zwiększonej ekspozycji na promienie słoneczne folie okienne odizolują od ciepła, a tym samym wywołają utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu. Natomiast zimą, dzięki swojej konstrukcji, folie okienne hamują zdecydowanie więcej ciepła w budynku, powodując mniejsze straty ciepła.

Folie przeciwsłoneczne oprócz wymienionych wcześniej atutów, niezwykle dobrze sprawdzają się w sytuacji rozbicia szyby. Zatrzymują one odłamki rozbitego szkła, a co za tym idzie chronią osoby przebywające w pobliżu. Folie okienne posłużyć mogą również jako element dekoracyjny. Obfita gama różnych folii gwarantuje, że każdy znajdzie coś stosownego dla siebie. Bez względu na to, czy poszukujemy folii do spożytkowania na witrynie sklepowej, szybie okiennej w domku jednorodzinnym, czy szybie montowanej w samochodzie. Niewątpliwym atutem jest również to, że folie okienne są niezwykle łatwe w demontażu i nie niszczą powierzchni, na której zostały użyte. Nowością na polskim rynku są folie elektryczne PDLC (Smart Glass) szerzej znane pod nazwą folia LCD. Są one coraz częściej stosowane przy aranżacji wnętrz ze względu na możliwość sterowania przejrzystością folii. Bez wątpienia gwarantuje to zupełną prywatność, ale także folia LCD w całości dostosowuje się do użytkownika, który obsłużyć może ją za pomocą standardowych wyłączników, pilotów, ale także aplikacji na telefon. Jest więc świetnym rozwiązaniem dla osób, które bardzo dobrze i chętnie poruszają się w świecie nowinek technologicznych.

Jedną z kluczowych cech jaką posiada folia LCD to wysoka przepuszczalność światła w momencie wyłączenia folii. Dzięki temu pomieszczenia pozostają bardzo dobrze oświetlone światłem naturalnym, równocześnie zapewniając nam pełną prywatność. Folia LCD zapewnia nam coś czego nie otrzymamy stosując tradycyjne folie okienne – pełną prywatność bez zaciemnienia pomieszczenia.

Tagi

Polecamy również:

0 komentarzy do “Czym są folie przeciwsłoneczne?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!