Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Czy warto kupować używaną odzież w lumpeksie?

W Polsce wyraźnie wzrosła ostatnio popularność odzieży używanej i akurat tę modę można bardzo dobrze wykorzystać do celów zarobkowych. Jak to zrobić? Otóż odzież używana hurt powinna być po prostu skupowana, a następnie sprzedawana – bądź to w stacjonarnych sklepach nazywanych lumpeksami, czy to na wirtualnych aukcjach bądź w jeszcze innych miejscach w Internecie. Można również oczywiście skorzystać z obu tych dróg równocześnie. Sprzedając ubrania i w sklepach stacjonarnych, oraz w Internecie, ogólnie rzecz biorąc zwiększa się swoje szanse na niezwykle wysokie i atrakcyjne dochody.

Czym jednak właściwie są te całe lumpeksy? Jakie placówki określa się tym mianem? Otóż lumpeks jest sklepem, w którym sprzedaje się różne rzeczy (głównie ubrania, czasami również buty bądź akcesoria odzieżowe) pochodzące z drugiej ręki, czyli po prostu rzeczy już używane. Mogą być one pozyskiwane z różnorodnych miejsc. Czasem są to rzeczy z Polski, jednak równie często sprowadza się je z różnych zagranicznych krajów, tutaj głównie Anglii, czasami też i Chin. Odzież zza granicy bywa nawet uznawana za bardziej wartościową. Skąd jednak można ją pobierać?

Każdy potencjalny sprzedawca i przyszły właściciel nowego ciucholandu powinien nawiązać stałą współpracę z osobą, jaką jest importer odzieży używanej. To właśnie od niego będzie pozyskiwać towar do swojego sklepu. Szukając odpowiedniego dostawcy, warto rozeznać się trochę w tym temacie przy pomocy Internetu, odnajdując informacje na temat popularnych hurtowni odzieży używanej. Niektóre z nich cieszą się znacznie większą renomą od pozostałych. Wynika to z faktu, iż same sprowadzają wartościowe ubrania z różnych stron świata. A konsumenci lumpeksów zazwyczaj są nimi niezwykle zainteresowani. Na ten moment w polskich lumpeksach bardzo dobrze sprzedają się ubrania pochodzące m.in. z Anglii, Szwajcarii bądź Włoch.

Czasami jest też tak, że hurtownia z odzieżą używaną proponuje swoim klientom zakup ubrań na wagę. Jest to jedna z ciekawszych opcji. Ciuchy na wagę okażą się najtańsze, jednakże trzeba pamiętać o tym, że wymagają one późniejszej segregacji, w trakcie której nierzadko odrzuca się sporą część towaru. Mimo wszystko ten system też warto przemyśleć. Wielu przedsiębiorcom będzie się on opłacać.

Tagi

Polecamy również:

1 komentarz do “Czy warto kupować używaną odzież w lumpeksie?”

  1. HelloGadzet pisze:

    Dobry pomysł na biznes. Ciekawią mnie koszta otwarcia takiego lokalu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!