Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

O serialu

„W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy i starzy bogowie. Zbuntowani władcy na szczęście pokonali szalonego Smoczego Króla, Aerysa Targaryena, zasiadającego na Żelaznym Tronie Zachodnich Krain, lecz obalony władca pozostawił po sobie potomstwo, równie szalone jak on sam. Tron objął Robert – najznamienitszy z buntowników. Minęły już lata pokoju i oto możnowładcy zaczynają grę o tron…”

serial gra o tron

Gra o tron to serial, który powstał na podstawie pierwszej części bestsellerowej sagi George`a R.R Martina pt. „Pieśni Lodu i Ognia”. Kraina Westeros jest miejscem, gdzie ciągle odbywa się walka o panowanie nad Siedmioma Królestwami, ciągłe intrygi, zdrady, to jest dokładnie to co określa serial. Gra o tron jest powieścią fantasy, głównym jej wątkiem jest walka o władzę, o Żelazny Tron, który jest wykuty z tysiąca mieczy. Serial, który jak w pierwszej części zostanie wyemitowany w 10 odcinkach, zaskarbił już sobie rzesze fanów, którzy z wyczekiwaniem oczekują kolejnych części. Występują w nim znakomici aktorzy, w rolę Eddard`a Starka wcielił się sam Sean Bean, Roberta Baratheona zagra Mark Addy, a Cersei Lannister Lena Headey. Producentami wykonawczymi zostali D.B. Weiss oraz David Benioff.

gra o tron serial HBO

Serial bardzo dokładnie odzwierciedla klimaty sagi „Pieśni Lodu i Ognia”, nie mogłoby być inaczej gdyż pieczę nad serialem trzyma sam George R.R. Martin. Zdjęcia do serialu zostały zrealizowane w Belfaście w Paint Hall Studio.

okładka książki gra o tron

Pierwsze wydanie bestsellerowej powieści George`a R.R. Martina „Gra o tron” została wydana w 1996 roku, a do Polski trafiła w 1998 roku. Zyskała ona olbrzymią popularność. Na jej podstawie powstała zarówno gra, jak i serial. Zachęcam wszystkich do czytania książki, jak również oglądania serialu, który jest naprawdę świetny.

 

Ciekawe cytaty

Mamy boga ognia, utopionego boga, a gdzie bóg cycków i wina?

Tyrion Lannister

Facebook

Mocne sceny w serialu Gra o Tron!